Kitchen Appliances
“Preethi 1000 Watts 3 jarMixer Grinder ( Taurus Pro ,Blue-Black)” has been added to your cart. View cart
Preethi 1000 Watts 3 jarMixer Grinder ( Taurus Pro ,Blue-Black)
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 1000W |
| Jars | 3 |
Preethi 1000W 4 Jar Mixer Grinder (TaurusPlus,MG257)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Preethi 750 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Peppy Plus,Red-Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750 W |
Preethi 750 Watts 3 Jars Mixer Grinder (Peppy,Red-Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750 W |
Preethi Galaxy Plus Mixer Grinder 750 W, 4 Jar (Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750Â W |
Preethi Zodiac 2.0 Mixer Grinder 1000 Watt with 4 Jars (MG255)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Preethi Cook Top 3 Burner (VALENTINO CARBON BLACK-GTS121)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Preethi 3 Burner Cook Top (SparklePowerDuo-GTS403)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Kettle Prestige PKOSS1.5L(41587)
| Brand | Prestige |
| Product | Kettle |
| Capacity | 1.5 Litres |
Preethi Zodiac Mixer Grinder 750 W motor with 5 Jars (Blue, MG 218)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 5 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 750 W |
Preethi Cook Top 2 Burner (Zeal2B-GTS123)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Preethi Cook Top 3 Burner (Zeal – GTS124)
Preethi Cook Top 3 Burner (Sparkle – GTS 104)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Preethi Cook Top 2 Burner (Gleam – GTS 102)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Preethi 2 Burner Stainless Steel Gas Stove (Elda2BSS,Manual)
| Brand | Preethi |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 2 |
Preethi 3 Burner Stainless Steel Gas Stove (Ember3BSS,Manual)
| Brand | Preethi |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 3 |
Preethi 110V Mixer Grinder Blue leaf Platinum(Only for US & Canada)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 550 W |
Preethi Xpro Duo Mixer Grinder 1300 W with 2 Jars (Blue and Grey)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 2 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1300 W |
Preethi Crown Mixer Grinder 500 Watt with 3 Jars (MG-205)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 500 W |
Preethi 750 Watts Mixer Grinder,3 jar(Popular,White)
| Brand | Preethi |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.

CONVENCTION
SOLO
Combo Offers