Kitchen Appliances
Filter by price
Filter by Brands
Bajaj Cook top 2 Burner (2BR-GP6 )
| Brand | Glare |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
LG 21 L Convection Microwave Oven (MC2146BL,Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 21L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Whirlpool 24 L Convection Microwave Oven (Magicook Pro 26CE, Black)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 24 L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Pressure Cooker Nolta Hamaara SS Salasa I/LID 5LTR
Capacity 5 Liter Material Stainless steel (Price mentioned is inclusive of all taxes)
Pressure Cooker Nolta SS Delight O/LID5L
Capacity 5 Liter Stainless SteelInduction compatible (Price mentioned is inclusive of all taxes)
Pressure Cooker Nolta SS Delight O/LID3L
Capacity 3 Liter Stainless steel Induction copatible (Price mentioned is inclusive of all taxes)
Faber Cook Hob Auto Ignition (HT603 CRS BR CI AI,Black)
| Brand | Faber |
| Product | Cookhob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Preethi Zodiac Mixer Grinder 750 W motor with 5 Jars (Blue, MG 218)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 5 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 750 W |
Preethi Cook Top 2 Burner (Zeal2B-GTS123)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
V Guard Cook Top 3 Burner Auto Ignition (VGS 3D AI)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Tab Top Grinder Elgiultra Grindplusgold2L
| Brand | ElgiUltra |
| Product | Grinder |
| Capacity | 2ltrs |
| Power Consumption | 150 W |
LG 21 L Convection Microwave Oven (MC2146BG, Glossy Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 21L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Preethi Cook Top 3 Burner (Zeal – GTS124)
Preethi Cook Top 3 Burner (Sparkle – GTS 104)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Preethi Cook Top 2 Burner (Gleam – GTS 102)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Preethi 2 Burner Stainless Steel Gas Stove (Elda2BSS,Manual)
| Brand | Preethi |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 2 |
Preethi 3 Burner Stainless Steel Gas Stove (Ember3BSS,Manual)
| Brand | Preethi |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 3 |
Preethi 110V Mixer Grinder Blue leaf Platinum(Only for US & Canada)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 550 W |
Preethi Xpro Duo Mixer Grinder 1300 W with 2 Jars (Blue and Grey)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 2 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1300 W |
Preethi Crown Mixer Grinder 500 Watt with 3 Jars (MG-205)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 500 W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.








CONVENCTION
SOLO
Combo Offers