Smart Phones
VIVO V70 Elite 5G (8GB/256GB Storage, Passion Red)
| Display Size | Â 6.59 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 50 MP + 50 MP + 8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
VIVO V70 Elite 5G (8GB/256GB Storage, Authentic Black)
| Display Size | Â 6.59 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 50 MP + 50 MP + 8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
VIVO V70 Elite 5G (12GB/256GB Storage, Sand Beige)
| Display Size | Â 6.59 Inches |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 50 MP + 50 MP + 8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
VIVO V70 Elite 5G (12GB/512GB Storage, Authentic Black)
| Display Size | Â 6.59 Inches |
| RAM | 12GB |
| Storage | 512GB |
| Rear Camera | 50 MP + 50 MP + 8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
VIVO X300 PRO 5G (16GB/512GB Storage, Elite Black)
| Display Size | Â 6.78 Inches |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB |
| Rear Camera | 200 MP + 50 MP + 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6510 mAh |
VIVO X300 5G (12GB/256GB Storage, Mist Blue)
| Display Size | Â 6.31 Inches |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 200 MP + 50 MP + 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6040 mAh |
VIVO X300 5G (12GB/256GB Storage, Elite Black)
| Display Size | Â 6.31 Inches |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 200 MP + 50 MP + 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6040 mAh |
Redmi Note 15 5G (8GB/256GB Storage, Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note A15 |
| Color | Black |
| Display Size | Â 6.77 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery Capacity | 5520 mah |
Redmi Note 15 5G (8GB/128GB Storage, Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note A15 |
| Color | Black |
| Display Size | Â 6.77 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery Capacity | 5520 mah |
Redmi Note 15 5G (8GB/128GB Storage, Glacier Blue)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note A15 |
| Color | Glacier Blue |
| Display Size | Â 6.77 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery Capacity | 5520 mah |
Realme C85 5G (6GB/128GB, Peacock Green)
₹17,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | C85 5G |
| Color | Peacock Green |
| Display Size | 17.27 cm |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme C85 5G (4GB/128GB, Peacock Green)
₹16,499.00| Brand | Realme |
| Model Name | C85 5G |
| Color | Peacock Green |
| Display Size | 17.27 cm |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme C85 5G (6GB/128GB, Parrot Purple)
₹17,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | C85 5G |
| Color | Parrot Purple |
| Display Size | 17.27 cm |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme C85 5G (4GB/128GB, Parrot Purple)
₹16,499.00| Brand | Realme |
| Model Name | C85 5G |
| Color | Parrot Purple |
| Display Size | 17.27 cm |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme 15X 5G (6GB/128GB,Marine Blue)
₹18,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 15X 5G |
| Color | Marine Blue |
| Display Size | 17.3 CM |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme 15X 5G (6GB/128GB,Aqua Blue)
₹18,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 15X 5G |
| Color | Aqua Blue |
| Display Size | 17.3 CM |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme 15X 5G (8GB/128GB,Aqua Blue)
₹19,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 15X 5G |
| Color | Aqua Blue |
| Display Size | 17.3 CM |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme 15X 5G (8GB/256GB, Marine Blue)
₹21,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 15X 5G |
| Color | Marine Blue |
| Display Size | 17.3 CM |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme 16 PRO 5G (12GB/256GB, Master Gold)
₹39,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 16 PRO 5G |
| Color | Master Gold |
| Display Size | 17.22 CM |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 200 MP+8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme 16 PRO 5G (12GB/256GB, Pebble Grey)
₹39,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 16 PRO 5G |
| Color | Pebble Grey |
| Display Size | 17.22 CM |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 200 MP+8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.



CONVENCTION
SOLO
Combo Offers