Washing Machines
Whirlpool 7kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine (XS7012BWME, Midnight Grey)
Highlights
- Removes up to 100 Tough Stains
- 6th Sense Soft Move Technology
- SteamWash Technology
- LED Display
- Add Garment
- Fresh Care +
IFB 8 kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine, RPM 1200 (Senator SXN 8012K CMS, Rich Silver)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- 9 Swirl wash
Whirlpool 8.5 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine ,1400 RPM (Ace Turbo Dry, Wine Dazzle)
Highlights
- 2x Drying Power With Turbo Dry Technology
- Tough Dirt Removal With Super Soak Technology
- 3D Turbo Impeller
- In Built Scrubber
- 420W Motor
- Rat Protection
- Big Wheels For Easy Movement
IFB 11 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washing Machine, RPM 1400 (Executive Plus BXN 1114KH, Black)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- Aqua Energie
Whirlpool 9kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with In-Built Heater (360BWPROH9.0, Midnight Grey)
Highlights
- Removes Up to 50 Tough Stains and Up to 48 hours Old Stains
- Removes Up to 99% Germs & Allergens
- 360 Bloom wash Technology
- Hot Catalytic Soak
- Hard Water Wash
IFB 10 /7 /3 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washer Dryer Refresher, RPM 1400(Executive Plus ZXM, Mocha)
| Brand | IFB |
| Capacity | 10 Kg |
| Colour | Mocha |
| RPM | 1400 |
IFB 10 kg 5 Star Front Load Fully Automatic WIFI Washing Machine, RPM 1400(Executive Plus BXN 1014KH, Black with Hairline finish)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- Eco Inverter Motor
BOSCH 8 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1400 Rpm (Series 4,WGA2341SIN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 Kg |
| RPM | 1400 |
| Dimensions | 848 x 598 x 590 mm |
Haier 6.5 Kg 5 Star Top Load Washing Machine With Ultra Fresh Air ( HWM65-306S8, Dark Jade Silver)
| Brand | Haier |
| Capacity | 6.5 Kg |
| Spin Speed | 800 rpm |
LG 11Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine, Roller Jet Pulsator + Soak (P1155SKAZ, Middle Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 11 Kg |
| Colour | Middle Black |
Haier 8 Kg 5 Star Front Load Washing Machine, Super Drum (HW80-IM12929EBK,Black)
| Brand | Haier |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | Black |
| RPM | 1200 |
Bosch 8 Kg Fully Automatic Front Load Series 4 Washing Machine ,1200Rpm(WGA1320SIN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 Kg |
| RPM | 1200 |
| Dimensions | 848 x 598 x 590 mm |
Bosch 8 Kg Fully Automatic Front Load Series 4 Washing Machine ,1200 Rpm(WGA1320TIN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 Kg |
| RPM | 1200 |
| Dimensions of the product | 848 x 598 x 590 mm |
LG 10 kg Inverter Fully Automatic Front Load Washing Machine (FHP1410Z5M,Middle Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 10 Kg |
| Colour | Middle Black |
| Energy Rating | 5 Star |
LG 7.5 Kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine (P7510RRAZBG,Burgundy)
| Brand | LG |
| Capacity | 7.5Kg |
| Colour | Burgundy |
| Energy Rating | 5 Star |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.





CONVENCTION
SOLO
Combo Offers