Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
Bosch 15 Place Settings Series 6 Dishwasher (SMS6HMI00I, Brushed steel anti-fingerprint)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 15 Place Settings |
| Colour | Brushed Steel |
Haier 445 L 2 Star Convertible Inverter Bottom Mount Refrigerator (HRB-4952BGK-P, Graphite Black)
Highlights
- Triple Inverter & Dual Fan Tech
- Â 14 in 1 Convertible
- Separate Fruit Box
LG 466 L 2 Star Convertible Double Door Refrigerator with Smart Inverter Compressor (GL-T492MPZY, Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 630 L |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Shiny Steel |
Godrej 1 Ton 3 Star 5 In 1 Convertible Inverter AC , Wi-Fi (SIC 12TTC3 GYQ IOT, White)
Highlights
- Ai Technology
- Smart IOT
- Voice-enabled (Alexa)
- App-enabled
- i-Sense technology
- Smart diagnosis
- Silent Operation
- Pure air filter
- Anti-corrosive coating
- 100% copper condenser & connecting pipe
- Power-saving inverter technology
Preethi Peppy Pro 750 W Mixer Grinder 4 Jars (MG 247,Green/Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Colour | Green/Black |
| Power | 750 W |
Bosch 750 W Mixer Grinder TrueMixx Joy (MGM4634BIN, Black)
| Brand | Bosch |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Bosch 303 L 3 Star Series 6 Convertible Frost Free Refrigerator (CMC33S03NI, Shiney Silver)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 303 Ltr |
| Colour | Shiney Silver |
| Series | 6 |
Sony 80cm (32 Inches) High Dynamic Range HDR Smart Google TV(KD-32W835)
| Brand | Sony Bravia |
| Screen Size | 32 inch |
| Display Technology | High Dynamic Range |
| Resolution | 1366 x 768 |
Sony Bravia 3 Series 164cm (65 Inch) 4K Ultra HD Smart Google TV (K-65S30)
| Brand | Sony Bravia 3 |
| Screen Size | 65 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3840 x 2160 |
BOSCH 9 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1200 rpm (Series 6,WGA1420SIN,Silver)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 9 Kg |
| Colour | Silver |
| RPM | 1200 |
LG 9/5Kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washer Dryer (FHD0905STB,Black)
Highlights
- AI Direct Driveâ„¢- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- TurboWash 360Ëš- Wash clothes in just 39 minutes
- Steam+ – Reduce allergens & wrinkles with steam+ cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
Haier 7 Kg 5 Star Front Load Washing Machine,Super Drum(HW70-IM12929BK,Black)
Highlights
- Super Drum
- Inverter Motor
- Refresh
LG 32 L Charcoal Convection Microwave Oven with Scan-To-Cook, Diet Fry, Steam Chef, Motorised Rotisserie (MJEN326UHW,Black)
Highlights
- 32L Wi-Fi enabled Microwave Oven
- Charcoal Lighting Heaterâ„¢
- 360° Motorised Rotisserie
- Diet Fryâ„¢
- Ghee in 12 minutes*
- 30 Heart Friendly Recipes
Bosch 335L 3 Star 3 Door Top Freezer Frost Free Refrigerator (CMC36K03NI,Smoky Steel)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 335 Ltr Net |
| Colour | Smoky Steel |
| Series | 4 |
BPL 139 cm (55 inch) Ultra HD webOS Smart TV(55U-E7300)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3840×2160 |
Impex 43 inch 4k UHD Google LED TV with 4 Year Warranty (EVOQ 43S4RLD2,Black)
| Brand | iMPEX |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Â HD LED |
| Resolution | 3840*2160 |
Havells 5.0 L Digital Air Fryer (PROLIFE CRYSTAL AIR FRYER,Black)
| Brand | Havells |
| Product | Ary Fryer |
| Capacity | Â 5Â Ltr |
| Watts | 1500W |
Bosch 264L 3 Star Direct Cool Refrigerator ( CTC29S031I,Shiney Silver)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 264 Ltr |
| Colour | Shiney Silver |
| Energy Rating | 3 Star |
LG 7.0 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine (T70AJMB1Z,Middle Black)
Highlights
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, more durability
- Auto Tub Clean – Automatic tub cleaning after every wash cycle
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbodrum – better washing inside the drum
- Turbowash – spend less time on laundry and more time living
- Smart diagnosis- instant trouble shooting
Godrej 233L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (RT EONALPHA 270B RI ST GL,Steel Glow)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 233Â Ltr |
| Colour | Steel Glow |
| Energy Rating | 2 Star |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers