Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
LG 10.5 Kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine (P105ASRAZ,Burgundy)
| Brand | LG |
| Capacity | 10.5Kg |
| Colour | Burgundy |
| Energy Rating | 5 Star |
Samsung 236 L 3 Star Convertible Inverter Double Door Refrigerator (RT28C3733BX, Luxe Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 236 Ltr |
| Colour | Luxe Black |
| Energy Rating | 3 Star |
Pressure Cooker Prestige DeluxAlphaSVACHHSSH3L(20267)
Capacity 3L
Stainless steel
Unique Deep Lid
LG 343 L 3 Star Frost Free Inverter Double Door Refrigerator (GLT382TPZX, Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 343L |
| Colour | Shiny Steel |
| Star Rating | 3 |
Philips 4.1 L Air Fryer (Dark Slate,HD9200/60)
| Brand | Philips |
| Product | Ary Fryer |
| Colour | Dark Slate |
| Watts | 1400W |
Godrej 2 Ton 3 Star Split Inverter Air Conditioner,(SIC 24ITC3-WWA,White)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 2 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
LG 8 Kg 5 Star Inverter Wi-Fi Full Automatic Front Load Washing Machine ,AI Direct Drive, Steam, Wifi (FHP1208Z5M, Middle Black)
Highlights
- AI Direct Driveâ„¢- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
VGuard Glado 6L Water Heater White
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 6 Litre |
| Model Name | Glado 6 |
| Power in Watts | 3000 W |
LG 21 L Convection Microwave Oven (MC2146BL,Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 21L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Whirlpool 20 L Solo Microwave Oven (MAGICOOK PRO 20SE, Black)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 20 Ltr |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Solo |
Vguard PebbleInsta 3L Water Heater (Violet/White)
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 3 Litre |
| Model Name | Pebble insta |
| Power in Watts | 3000 W |
Preethi Cook Top 3 Burner (Sparkle – GTS 104)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Preethi 3 Burner Stainless Steel Gas Stove (Ember3BSS,Manual)
| Brand | Preethi |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 3 |
Preethi 750 Watts 4 Jar Mixi (SteeleSupreme)
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Capacity | 750W |
| Jars | 4 |
VGuard Stabilizer DIGI 200(LED TV above 203 cm (80)+Set Top Box or Photostat Machine)
| Brand | VGuard |
| Model | Digi 200 |
| Capacity | 6 Ampere |
| Warranty | 3 year |
V-Guard 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder (Velocity750W)
| Brand | V Guard |
| No of Jars | 3 |
| Type | Mixer |
| wattage | 750W |
Sujata 900W 3 Jar Mixer Grinder(Supermix)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
Sujata 900 Watts 2 Jar Juicer Mixer Grinder (white,Powermatic Plus)
| Brand | Sujata |
| Product | Juicer Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
Mr Butlers Soda Maker Italia Black
| Brand | Mr Butlers |
| Colour | Italia Black |
| Co2 cyliner | 1 |
Iron Box Philips GC157
Â
Key Features
Â
1100W
Metalic tip
American Heritage Black sole
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers