Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Preethi Zodiac Mixer Grinder 750 W motor with 5 Jars (Blue, MG 218)” has been added to your cart. View cart
Whirlpool 7 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine (ACE7.0SuperSoak,Wine)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 7Kg |
| Colour | Wine |
| Energy Rating | 5 Star |
Whirlpool 7.0 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine (ACE 7.0 SUP SOAK,White/Grey)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 7Kg |
| Colour | White/Grey |
| Energy Rating | 5 Star |
Preethi Zodiac Mixer Grinder 750 W motor with 5 Jars (Blue, MG 218)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 5 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 750 W |
Eureka Forbes Stellar Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 2100 mm (23 KPA) |
| Dust Capacity | 2.5 litres |
| Dimensions | 428 x 309 x 230 mm |
Preethi Cook Top 3 Burner (VALENTINO CARBON BLACK-GTS121)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Haier 22L Convection Microwave Oven (HIL2201CSSH, Silver)
| Brand | Haier |
| Capacity | 22L |
| Colour | silver |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Kelvinator 8 Kg Semi Automatic Washing Machine (KWSA800IB,White&Blue)
| Brand | Kelvinator |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | White&Blue |
Faber 3 Burner Manual Ignition Hob Cooktop (PRINCE PLUS 3BB BK)
| Brand | Faber |
| Product | Hob Cooktop |
| No of Burner | 3 |
Samsung 7.0 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Double Storm Pulsator (WT70C3000RR,White with Wine Base)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 7 Kg |
| Colour | White with Wine Base |
| Energy Rating | 5 Star |
Impex 32 inch HD Ready LED TV (Gloria 32 AY20BL)
| Brand | Impex |
| Screen Size | 32 Inches |
| Display Technology | HD Ready |
| Refresh Rate | 60Hz |
V-guard VJ 145 Inverter Battery
Highlights
- Low maintenance
- High backup performance
- Water level indicators (6)
- Tubular plate technology for minimal energy Loss
- Tubular plate technology for minimal energy Loss
Inverter V Guard Prime 2250
Less energy consumption for higher savings.
Digital Signal Controller based design for pure sinewave output.
Easily accessible UPS/Normal modes from front switch
Whirlpool 7.5 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine (ACE7.5SuperSoak,Wine Dazzle)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 7.5Kg |
| Colour | Wine Dazzle |
| Energy Rating | 5 Star |
MR Creta 43 Inch (108 cm) Full HD Smart LED TV
| Brand | MR |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Full HD |
| Resolution | 1920*1080 |
LG Soundbar for TV 2.1 channel (S40T)
| Brand | LG |
| Model Name | S40T |
LG 43 L 3 Star Direct Cool Single Door Mini Bar Refrigerator (GLD0536VRSW, Super White)
Highlights
- Stylish Pocket Handle
- Separate Freezer Section with Temperature Control Knob
- Door Basket with 2L water bottle Storage
- Anti Bacterial Gasket
Whirlpool 24 L Convection Microwave Oven (Magicook Pro 26CE, Black)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 24 L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
LG 7.5 Kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine (P7510RRAZBG,Burgundy)
| Brand | LG |
| Capacity | 7.5Kg |
| Colour | Burgundy |
| Energy Rating | 5 Star |
LG 21 L Convection Microwave Oven (MC2146BG, Glossy Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 21L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Samsung 8.0 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Hexa Storm Pulsator (WT80C4000RR, Light Gray with Wine Base)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | Light Gray with Wine Base |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers