Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Hisense 80cm (32 Inch) HD Ready Google Smart Led TV (E43N)” has been added to your cart. View cart
Haier 80cm (32 inch) HD Ready Smart TV (LE32A7)
| Brand | Haier |
| Screen Size | 32 Inches |
| Display Technology | HD ready |
| Resolution | 1366*768 |
LG 21 L Convection Microwave Oven (MC2146BL,Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 21L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Haier 30 L Convection Microwave Oven (HIL3001CBSH, Black)
| Brand | Haier |
| Capacity | 30L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Philips 6.2 Litres Digital XL size Air fryer (HD9270/70,Black)
| Brand | Philips |
| Product | Ary Fryer |
| Colour | Black |
| Capacity | 6.2 Litres |
Hisense 80cm (32 Inch) HD Ready Google Smart Led TV (E43N)
| Brand | Hisense |
| Screen Size | 32 Inch |
| Resolution | 1366X768 |
Faber 60 cm Auto Curved Clean Chimney (HOOD ACE PRO 3D IN HC PB FL BK 60, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1150m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 600x415x475mm |
LG 28 L Convection Microwave Oven (MC2846BG, Black)
| Brand | LG |
| capacity | 28 Ltr |
| colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
LG 81cm (32 Inch) HD Ready Smart TV with α5 Gen6 AI Processor, WebOS, ThinQ AI, Active HDR, Smart AI (32LR573B6LA)
| Brand | LG |
| Screen Size | 32 Inches |
| Picture Processor | α5 AI Processor Gen6 |
| Refresh Rate | 60Hz Native |
Pureflames 76cm 3 Burner Hob (777 N)
| Brand | PureFlames |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Eureka Forbes Aqua guard SimTech Glass UV Storage Copper Water Purifier
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SimTech |
| Storage Capacity | 2.5 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 360 x 210 x 520 |
BPL 7.5 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine (BWT-N75ETSFD, Mid Black)
| Brand | BPL |
| Capacity | 7.5 Kg |
| Colour | Mid Black |
TCL 81.28cm (32 Inch) HD QLED Google LED TV (32S4K,Black)
Highlights
- QLED
- HDR 10
- Dolby Audio
- Google Cast
- Slim Design
- Multiple Viewing Mode
Whirlpool 8.5 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine ,1400 RPM (Ace Turbo Dry, Wine Dazzle)
Highlights
- 2x Drying Power With Turbo Dry Technology
- Tough Dirt Removal With Super Soak Technology
- 3D Turbo Impeller
- In Built Scrubber
- 420W Motor
- Rat Protection
- Big Wheels For Easy Movement
Samsung Galaxy A06 5G ( 4GB RAM,128 GB Storage ,Black)
| Brand | Samsung |
| Model Name | A06 |
| Color | Black |
| Display Size | 17.13 cm |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Back Camera | 50 MP + 2MP |
| Front Camera | 8MP |
| Battery Capacity | 5000mAh |
LG 28 L Convection Microwave Oven (MC2846SL,Silver)
| Brand | LG |
| capacity | 28 Ltr |
| colour | Silver |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Samsung 80 cm (32 Inch) HD Smart Led TV (32H4560FUXXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 32 Inch |
| Resolution | HD (1,366 x 768) |
Aquaguard Enrich Superio 2X UV+UF Stainless Steel Water Purifier ,With Mega Sediment Filter
Highlights
- Stainless Steel Tank
- Double Life Filters
- 9 Stage Purification
- UV e-Boiling – As safe as Boiled Water
- UF removes Harmful Microplastics
OPPO A6X 5G(4 GB RAM,64 GB Storage, Olive Green)
| Brand | OPPO |
| Model Name | A6X 5G |
| Color | Olive Green |
| Display Size | Â 17.15CM |
| RAM | 4GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 13 MP+4 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
OPPO A6X 5G(4 GB RAM,64GB Storage, Ice Blue)
| Brand | OPPO |
| Model Name | A6X 5G |
| Color | Ice Blue |
| Display Size | 17.15 CM |
| RAM | 4GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 13 MP+4 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
Faber 90 cm Auto Curved Clean Chimney (HOOD ACE PRO 3D IN HC PB FL BK 90, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1150m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 900x415x475mm |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.












CONVENCTION
SOLO
Combo Offers