Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 55 Inch (139cm) 4K UHD AI Smart TV , FILMMAKER MODE with Dolby Atmos (55UA83006LA)” has been added to your cart. View cart
Faber 3 Burner Auto Ignition Hob Cooktop (JUMBO 3BB BK AI)
| Brand | Faber |
| Product | Hob Cooktop |
| No of Burner | 3 |
Faber 3 Burner Manual Ignition Hob Cooktop (PRINCE PLUS 3BB BK)
| Brand | Faber |
| Product | Hob Cooktop |
| No of Burner | 3 |
LG 10Kg 5 Star Top Load Washing Machine AI Direct Drive, In-Built Heater(TX510SWO, Onyx Black)
Key Features
- AI Direct Driveâ„¢ -Intelligent Care with Optimized washing and More Fabric Protection
- Outstanding Performance with 6 Motion Direct Drive
- In Built Heater with Steam- Allergy Removal
- LG ThinQ® with Wi-Fi
- Turbo Drum for Powerful Wash
- Turbo wash- Fast Washing with Best Performance
Haier 139cm (55 Inch) 4K Ultra HD Smart Google TV With Hands Free voice Control (55P7GT-P)
Highlights
- Dolby Vision.Atmos
- Hands Free Voice Contol
- Metal Bezeless
-
Resolution 3840*2160
IFB 9/6/3 kg Washer Dryer Refresher with Ai Dry (WDR EXECUTIVE ZBN)
| Brand | IFB |
| Capacity | 9/6/3 kg |
| Colour | Black Hairline Finish |
| RPM | Â 1400 |
LG 139cm (55 Inch) OLED Smart LED TV , a9 AI Processor 4K Gen8, Dolby Vision, Dolby Atmos (OLED55C56LA)
Highlights
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 9 AI Processor Gen8
- True black levels in every pixel create stunning contrast, depth, and detail
- 100% Color Fidelity for accurate lifelike colors. 100% Color Volume for richer hues
- Brighter visuals from the new light emitting structure of Brightness Booster
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
Sony 164cm (65 Inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-65S25B)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 65 Inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
Bosch 334L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (CTC35S02NI, Shiney Silver)
| Brand | Bosch |
| Capacity | Â 334 Ltr |
| Colour | Shiney Silver |
| Series | 4 |
LG 55 Inch (139cm) 4K UHD AI Smart TV , FILMMAKER MODE with Dolby Atmos (55UA83006LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 AI Processor 4K Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- Dolby Atmos with Filmmaker Mode
IFB 285 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator with Surround Cool (IFBFF-3362IBST, Grey Steel)
| Brand | IFB |
| Capacity | 285 Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Grey Steel |
LG 340L 3 Star Bottom Freezer Refrigerator, Door Cooling, Wi-Fi Convertible, (GL-B382DPZX,Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 340 L |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Shiny Steel |
LG 340L 3 Star Bottom Freezer Refrigerator, Door Cooling, Wi-Fi Convertible ( GL-B382EBMX,Black Mirror)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 340 L |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Black Mirror |
Redmi A5 (3GB/64GB Storage, Pondicherry Blue)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Pondicherry Blue |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 3GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
Redmi A5 (3GB/64GB Storage, Just Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Just Black |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 3GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
LG 9 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine, Smart Inverter Motor and WIFI (T90V4MB1S,Middle Black)
Highlights
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, More durability
- In Built Heater with Steam- Allergy Removal
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbo Drumâ„¢- Better washing with LG smart motions
- LG ThinQ® with Wi-Fi
LG 139cm (55 Inch) QNED AI Smart Led TV, ?8 Gen2 AI Processor 4K, 120Hz Native Refresh Rate (55QNED8GA6A)
Highlights
- Incredibly rich color palette from All New Dynamic QNED Color MiniLED
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 8 AI Processor Gen2
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Dolby Vision, Dolby Atmos with ambient Filmmaker Mode
- Experience Ultimate Game Play with 4K 120Hz VRR & AMD Freesync Premium
LG 108cm (43 Inch) UHD 4K AI Smart Led TV, a5 Gen6 AI Processor 4K (43UR75506LC)
| Brand | LG |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | 4K UHD |
| Refresh Rate | 60Hz Native |
LG 80cm (32 Inch) HD Ready Smart Led TV, α5 Gen6 AI Processor, Active HDR (32LR576B6LA)
| Brand | LG |
| Screen Size | 32 Inch |
| Picture Processor | α5 AI Processor Gen6 |
Prestige Svachh Neo Toughened Glasstop Gas Stove with Liftable 2 Burners (GTSN 02, Black)
Highlights
- Liftable Burner Set
- Brass Burners
- Sturdy Pan Support
- Superior Toughened Glass
IFB 9 kg 5 Star Top Load Fully Automatic Washing Machine, RPM 720(TL900NB2S, Noir Black)
Highlights
- Powered by Ai
- Soft Close Door
- 360° Bi-Axial Rotation
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.








CONVENCTION
SOLO
Combo Offers