Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Pureflames 76cm 3 Burner Hob (777 N)” has been added to your cart. View cart
IFB 7 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Wifi Washing Machine, RPM 1200 (Serena MSN 7012K CMS, Metallic Silver)
Highlights
- Powered by Ai
- Power Steam
- Eco Inverter Motor
Faber Hob 3 Burner Auto-Ignition (Della HD783 CI AI, Matt Finish)
| Brand | Faber |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
Haier 9 Kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washing Machine with Wifi (HW90-DM14959CS8U1, Dark Jade Silver)
Highlights
- Direct Motion Motor
- Super Drum
- Refresh
Eureka Forbes Aquaguard EDEN UV+SS
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SLIM GLASS RO+UV+TA |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 356*268*528 |
LG 32 Inch (81.28 cm) HD Smart TV (32LR686B6LA)
| Brand | LG |
| Refresh Rate | 60Hz Native |
| Picture Processor | α5 AI Processor Gen6 |
| Resolution | HD (1,366 x 768) |
Pureflames 76cm 3 Burner Hob (777 N)
| Brand | PureFlames |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Impex evoQ 43 Inch UHD Smart Android LED TV, Dolby Atmos (43S4RLC3)
| Brand | Impex |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | UHD |
| Resolution | 3840*2160 |
Samsung 9.0 kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine AI Ecobubble & Hygiene Steam (WW90DG5U24AB,Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 9 Kg |
| Colour | Black |
Philips Digital 55L Oven Toast Grill with Opti Temp Technology (HD6977/00, Black)
| Brand | Philips |
| Capacity | Â 55 L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | OTG |
LG 466 L 1 Star Double Door Refrigerator with Smart Inverter Compressor (GL-T492NPZR, Shiny Steel)
Highlights
- Smart Inverter Compressor
- AI ThinQ Wi-Fi
- Smart Connect
- Convertilble
- Door Cooling
Crompton 1200 mm Energion Groove Regmote BLDC Ceiling Fan (350 Rpm, Ivory)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 350 |
| Colour | Ivory |
Crompton 1200 mm Energion Cookie BLDC Ceiling Fan (340 Rpm, Light Pine Wood)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 340 |
| Colour | Light Pine Wood |
Crompton 1200mm High Speed HS Ceiling Fan (370 Rpm, Brown)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 370 |
| Colour | Brown |
Samsung 11.5 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Hexa Storm Pulsator (WT11A4260GD, Dark Gray)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 11.5 Kg |
| Colour | Dark Gray |
LG 630L 3 Star Side-by-Side Refrigerator, Water & Ice Dispenser (GL-L257CPZ3, Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 630 L |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Shiny Steel |
Haier 80cm (32 inch) HD Ready Smart TV (LE32A7)
| Brand | Haier |
| Screen Size | 32 Inches |
| Display Technology | HD ready |
| Resolution | 1366*768 |
Faber 90 cm Auto Clean Chimney (HOOD CYGNUS IN 3D HC SC FL BK 90, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1400m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 900x415x470 mm |
Preethi Popular 750 W Mixer Grinder 3 Jars (MG 266,Retro Green)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Colour | Retro Green |
| Power | 750 W |
JBL Bar 3.1 Channel 590W Dolby Atmos® and Multi Beam™ Surround Sound wireless Subwoofer (Bar 500,Black)
| Brand | JBL |
| Model Name | SB500 |
| Product Type | 3.1 Channel soundbar |
Samsung 633 L 3 Star Convertible 5in1 Side by Side Refrigerator (RS78CG8543SLHL, Real Stainless)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 633 Ltrs |
| Colour | Real Stainless |
| Energy Rating | 3 Star |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.












CONVENCTION
SOLO
Combo Offers