Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Redmi 15 5G (6GB/128GB Storage, Sandy Purple)” has been added to your cart. View cart
Haier 80cm (32 Inch) HD Ready Smart Google LED TV, Dolby Audio (H32K82FX)
| Brand | Haier |
| Smart Feature | Google Assistant,Dolby Audio |
| Resolution | 1366*768 |
V-guard VT 165S Inverter Battery
| Brand | V-guard |
| Model | VT 165s |
| Capacity | 154Ah |
Canon Refillable Ink Tank Wireless All-In-One for High Volume Printing (PIXMA G3010)
| Brand | Canon |
| Type | Multi- Function |
| Model | PIXMA G3010 |
| print output | Â Colour |
| Refill Type | Refillable Ink Tank |
HP All-in-One Printer (Smart Tank 585)
| Brand | Hp |
| Type | Multi- Function |
| Model | Smart Tank 585 |
| print output | Â Colour |
| Refill Type | Refillable Ink Tank |
Preethi 750 Watts 5 Jar Mixer Grinder ( Zodiac Cosmo,Black)
| Brand | Preethi |
| Material of Jars | Stainless Steel & Transparent Plastic |
| Wattage | 750W |
| Jars | 5 |
Preethi Zodiac 2.0 Mixer Grinder 1000 Watt with 4 Jars (MG255)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Haier 205 L 2 Star Single Door Direct Cool Refrigerator (HRD-2262BIS-N,Inox Steel)
| Brand | Haier |
| Capacity | 205L |
| Colour | Inox Steel |
| Energy Rating | 2 Star |
LG 8Kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine, Roller Jet Pulsator + Soak (P8035SRAZA, Burgundy)
Highlights
- 5 Year Motor Warranty
- Roller Jet Pulsator with Soak- Better wash with effective scrubbing
- Wind Jet Dry- Fast dry by air jet system
- Rat Away- Base, drain hose & back cover plastic material is mixed with Rat Away material
- 3 + 1 Wash Programs- Washing programs for an effective wash
- BEE Star Rating- 5 Star Rating
LG 185L 2 Star Direct Cool Single Door Refrigerator (GL-B199ODGC,Dim Grey Finish)
Highlights
- 2 Star Rating
- Stabilizer Free 135V ~ 290V
- Toughened Glass Shelves
Samsung 10.5 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Hexa Storm Pulsator(WT10C4260GG,Light Gray)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 10.5 Kg |
| Colour | Light Gray |
| Energy Rating | 5 Star |
V-guard VT 165 Inverter Battery
| Brand | V-guard |
| Model | VT 165 |
| Capacity | 152 Ah C20@27°C |
Eureka Forbes Aquaguard EDEN UV+SS
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SLIM GLASS RO+UV+TA |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 356*268*528 |
IFB 197 L 5 Star Single door Direct Cool Refrigerator (IFBDC-2235IKS, Black)
| Brand | IFB |
| Capacity | 197Â L |
| Colour | Black |
| Energy Rating | 5 Star |
Redmi 15 5G (6GB/128GB Storage, Sandy Purple)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A15 |
| Color | Sandy Purple |
| Display Size | Â 6.9 Inches |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 7000 mah |
Redmi 15 5G (6GB/128GB Storage, Midnight Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A15 |
| Color | Midnight Black |
| Display Size | Â 6.9 Inches |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 7000 mah |
Realme C85 5G (4GB/128GB, Parrot Purple)
₹16,499.00| Brand | Realme |
| Model Name | C85 5G |
| Color | Parrot Purple |
| Display Size | 17.27 cm |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme C85 5G (4GB/128GB, Peacock Green)
₹16,499.00| Brand | Realme |
| Model Name | C85 5G |
| Color | Peacock Green |
| Display Size | 17.27 cm |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Whirlpool 7 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine (WHITEMAGICELITE7.0,GREY)
Highlights
- Power Scrub Technology
- 6th Sense Technology
- Zero Pressure Fill Technology
- 123 Wash
- 8 Wash Program
Faber 90 cm Auto Clean curved glass Chimney (HOOD POLO IN HC SC BK 90,Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1200 m3/hr |
| Finish | Black |
| Dimension | 900x410x435mm |
Faber 60 cm Auto Curved Clean Chimney (SUNNY IN HC SC FL LG 60, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1200m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 600x410x435mm |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.











CONVENCTION
SOLO
Combo Offers