Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 28 L Convection Microwave Oven (MC2887BFUM, Black)” has been added to your cart. View cart
LG 80cm (32 Inch) HD Smart LED TV, alpha 5 AI Processor 4K Gen6, HDR10 Pro, HGiG Mode (32LR605B6LC)
Highlights
- α5 Gen6 AI Processor
- Active HDR: Enjoy any video content in amazing HDR quality
- AI Sound (Virtual Surround 5.1) for an Immersive Experience
- Smart WebOS platform with OTT Apps like Netflix, Prime Video, Disney+ Hotstar and many more
- HGIG Mode for a Better HDR Gaming Experience
Sony HT-S20R 5.1ch Dolby Digital Soundbar (400W,Bluetooth & USB Connectivity, HDMI & Optical connectivity)
| Brand | Sony |
| Model | HT-S20R |
| Speaker Type | Soundbar |
IFB 30 L Convection Microwave Oven (30FRC2, Floral Pattern Black)
| Brand | IFB |
| Capacity | 30L |
| Colour | Floral Pattern Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
OPPO A6X 5G(4 GB RAM,128 GB Storage, Ice Blue)
| Brand | OPPO |
| Model Name | A6X 5G |
| Color | Ice Blue |
| Display Size | Â 17.15CM |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 13 MP+4 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
OPPO A6X 5G(4 GB RAM,128 GB Storage, Olive Green)
| Brand | OPPO |
| Model Name | A6X 5G |
| Color | Olive Green |
| Display Size | 17.15 CM |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 13 MP+4 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
LG 8.5Kg Semi Automatic Washing Machine, Roller Jet Pulsator (Black,P8535SLMZ)
| Brand | LG |
| Wash Capacity(kg) | 8.5 Kg |
| Colour | Black |
| Product Dimensions (WxHxD mm) | 810x980x480 |
Haier 6.5 Kg 5 Star Top Load Washing Machine With Ultra Fresh Air ( HWM65-306S8, Dark Jade Silver)
| Brand | Haier |
| Capacity | 6.5 Kg |
| Spin Speed | 800 rpm |
Pureflames Java 90cm Chimney (Black)
Highlights
- 3 Speed
- Touch Control
- Motion Sensor
- Heat Auto Clean
LG 28 L Convection Microwave Oven (MC2887BFUM, Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 28L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Samsung 183 L 3 Star Direct Cooling Single Door Refrigerator (RR20H1723S8, Elegant Inox)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 183 Ltr |
| Colour | Elegant Inox |
| Energy Rating | 3 Star |
Faber 60 cm Auto Clean Curved Chimney (HOOD POLO IN HC SC BK 60,Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1200 m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 600x410x435mm |
Eureka Forbes Aquaguard Superio WS RO+UV+TA+SS
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard Superio WS RO+UV+TA+SS |
| Storage Capacity | 5 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 356 x 268 x 528 mm |
Pureflames ARROW 90cm Chimney (Black)
Highlights
- Touch control & Motion sensor
- Metal Blower
- 3 Speed
BPL 233L 2 Star Double Door Frost Free Inverter Refrigerator (BRFI250RBVIST, Silver)
| Brand | Bpl |
| Capacity | 233 Ltr |
| Colour | Silver |
Realme C85 5G (6GB/128GB, Parrot Purple)
₹17,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | C85 5G |
| Color | Parrot Purple |
| Display Size | 17.27 cm |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme C85 5G (6GB/128GB, Peacock Green)
₹17,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | C85 5G |
| Color | Peacock Green |
| Display Size | 17.27 cm |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Samsung 7.0 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine (WA70BG4441BYTL)
Highlights
- Ecobubbleâ„¢
- Digital Inverter Motor
- Rear Control Panel
- Soft Closing Door
Pureflames MAX 90cm Chimney (Black)
Highlights
- Motion Sensor
- Heat Auto elcan
- Filterless
LG 9.5Kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine (P955ASGAZ,Dark Gray)
| Brand | LG |
| Capacity | 9.5 Kg |
| Colour | Dark Gray |
| Energy Rating | 5 |
Samsung 11.5 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Hexa Storm Pulsator (WT11A4260GD, Dark Gray)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 11.5 Kg |
| Colour | Dark Gray |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.











CONVENCTION
SOLO
Combo Offers