Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Samsung 653 L 3 Star Convertible Side By Side Refrigerator (RS76CG8113SLHL,Real Stainless)” has been added to your cart. View cart
V Guard Cook Top 3 Burner (MATTEO 3D)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Samsung 653 L 3 Star Convertible Side By Side Refrigerator (RS76CG8113SLHL,Real Stainless)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 653 L |
| Colour | Real Stainless |
| Dimension (WxDxH) (mm) | 912x716x1780 |
Ceiling Fan Crompton HISPEED HS 1200mm(Ivory)
Brand ‎Crompton
Colour ‎Ivory
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Room Type ‎Dining Room & Bedroom, Living Room
Material ‎Aluminium, Metal
Preethi 550 Watts 3 Jar Mixi ( EcoPlus,110V)
| Brand | Preethi |
| Power | 550 W |
| Colur | White |
| Number of Speeds | 3 |
Crompton 800 watts 3 Jar (DUROELITE3J)
| Brand | Crompton |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 800W |
| Jars | 3 |
Preethi Galaxy Plus Mixer Grinder 750 W, 4 Jar (Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750Â W |
LG 380 L 2 Star Frost Free Smart Inverter Double Door Refrigerator (GL-N412SDSY, Dazzle Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 380L |
| Colour | Dazzle Steel |
| Star Rating | 2 |
Faber 90cm Chimney (Zenith FLSCACBK90,Black)
| Brand | Faber |
| Product | Chimney |
| Suction | 1350 m³/hr |
VGuard Pebble Max 6L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 6 Litre |
| Model Name | Pebble Max 6 |
| Power in Watts | 2000 |
V Guard Cooktop 2 Burner (INSIGHT 2B)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Panasonic 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder(MXAE375,White)
| Brand | Panasonic |
| Number Of Jars | 3 |
| Colour | White |
| Wattage | 750 W |
V-Guard STURDEE 3C 3 Burner Cook Top
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Whirlpool 24 L Convection Microwave Oven (Magicook Pro 26CE, Black)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 24 L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
IFB 30 L Convection Microwave Oven (30FRC2, Floral Pattern Black)
| Brand | IFB |
| Capacity | 30L |
| Colour | Floral Pattern Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Pressure Cooker Nolta SS Delight O/LID5L
Capacity 5 Liter Stainless SteelInduction compatible (Price mentioned is inclusive of all taxes)
Faber 12 Place Settings Dish Washer (FFSD 6PR 12S NEO)
| Brand | Faber |
| Capacity | 12 Place Settings |
| Finish | Stainless Steel/Inox finish |
| Programs | 6 |
Philips 500W 3 Jar Mixer Grinder (HL7505,White and Purple)
| Brand | Philips |
| No of Jars | 3 |
| Colour | White and Purple |
| Power | 500 W |
Eureka Forbes Swift Clean Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 1900 mm (19 KPA) |
| Dust Capacity | 1.5 litres |
| Dimensions | 350 x 240 x 220 mm |
V-guard VJ 145 Inverter Battery
Highlights
- Low maintenance
- High backup performance
- Water level indicators (6)
- Tubular plate technology for minimal energy Loss
- Tubular plate technology for minimal energy Loss
V-guard VT 165 Inverter Battery
| Brand | V-guard |
| Model | VT 165 |
| Capacity | 152 Ah C20@27°C |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.












CONVENCTION
SOLO
Combo Offers