Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 185L 2 Star Direct Cool Single Door Refrigerator (GL-B199ODGC,Dim Grey Finish)” has been added to your cart. View cart
Realme C85 5G (4GB/128GB, Peacock Green)
₹16,499.00| Brand | Realme |
| Model Name | C85 5G |
| Color | Peacock Green |
| Display Size | 17.27 cm |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme C85 5G (4GB/128GB, Parrot Purple)
₹16,499.00| Brand | Realme |
| Model Name | C85 5G |
| Color | Parrot Purple |
| Display Size | 17.27 cm |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery | 7000 mAh |
IFB 197 L 5 Star Single door Direct Cool Refrigerator (IFBDC-2235IKS, Black)
| Brand | IFB |
| Capacity | 197Â L |
| Colour | Black |
| Energy Rating | 5 Star |
Eureka Forbes Aquaguard EDEN UV+SS
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SLIM GLASS RO+UV+TA |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 356*268*528 |
V-guard VT 165 Inverter Battery
| Brand | V-guard |
| Model | VT 165 |
| Capacity | 152 Ah C20@27°C |
Samsung 10.5 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Hexa Storm Pulsator(WT10C4260GG,Light Gray)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 10.5 Kg |
| Colour | Light Gray |
| Energy Rating | 5 Star |
LG 185L 2 Star Direct Cool Single Door Refrigerator (GL-B199ODGC,Dim Grey Finish)
Highlights
- 2 Star Rating
- Stabilizer Free 135V ~ 290V
- Toughened Glass Shelves
Haier 205 L 2 Star Single Door Direct Cool Refrigerator (HRD-2262BIS-N,Inox Steel)
| Brand | Haier |
| Capacity | 205L |
| Colour | Inox Steel |
| Energy Rating | 2 Star |
Preethi Zodiac 2.0 Mixer Grinder 1000 Watt with 4 Jars (MG255)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Preethi 750 Watts 5 Jar Mixer Grinder ( Zodiac Cosmo,Black)
| Brand | Preethi |
| Material of Jars | Stainless Steel & Transparent Plastic |
| Wattage | 750W |
| Jars | 5 |
HP All-in-One Printer (Smart Tank 585)
| Brand | Hp |
| Type | Multi- Function |
| Model | Smart Tank 585 |
| print output | Â Colour |
| Refill Type | Refillable Ink Tank |
Canon Refillable Ink Tank Wireless All-In-One for High Volume Printing (PIXMA G3010)
| Brand | Canon |
| Type | Multi- Function |
| Model | PIXMA G3010 |
| print output | Â Colour |
| Refill Type | Refillable Ink Tank |
V-guard VT 165S Inverter Battery
| Brand | V-guard |
| Model | VT 165s |
| Capacity | 154Ah |
Haier 80cm (32 Inch) HD Ready Smart Google LED TV, Dolby Audio (H32K82FX)
| Brand | Haier |
| Smart Feature | Google Assistant,Dolby Audio |
| Resolution | 1366*768 |
Faber 90 cm Auto Curved Clean Chimney (HOOD ACE PRO 3D IN HC PB FL BK 90, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1150m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 900x415x475mm |
OPPO A6X 5G(4 GB RAM,64GB Storage, Ice Blue)
| Brand | OPPO |
| Model Name | A6X 5G |
| Color | Ice Blue |
| Display Size | 17.15 CM |
| RAM | 4GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 13 MP+4 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
OPPO A6X 5G(4 GB RAM,64 GB Storage, Olive Green)
| Brand | OPPO |
| Model Name | A6X 5G |
| Color | Olive Green |
| Display Size | Â 17.15CM |
| RAM | 4GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 13 MP+4 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
Aquaguard Enrich Superio 2X UV+UF Stainless Steel Water Purifier ,With Mega Sediment Filter
Highlights
- Stainless Steel Tank
- Double Life Filters
- 9 Stage Purification
- UV e-Boiling – As safe as Boiled Water
- UF removes Harmful Microplastics
Samsung 80 cm (32 Inch) HD Smart Led TV (32H4560FUXXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 32 Inch |
| Resolution | HD (1,366 x 768) |
LG 8Kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine, Roller Jet Pulsator + Soak (P8035SRAZA, Burgundy)
Highlights
- 5 Year Motor Warranty
- Roller Jet Pulsator with Soak- Better wash with effective scrubbing
- Wind Jet Dry- Fast dry by air jet system
- Rat Away- Base, drain hose & back cover plastic material is mixed with Rat Away material
- 3 + 1 Wash Programs- Washing programs for an effective wash
- BEE Star Rating- 5 Star Rating
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers