Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
MR Creta 43 Inch (108 cm) Full HD Smart LED TV
| Brand | MR |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Full HD |
| Resolution | 1920*1080 |
Whirlpool 7.5 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine (ACE7.5SuperSoak,Wine Dazzle)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 7.5Kg |
| Colour | Wine Dazzle |
| Energy Rating | 5 Star |
Inverter V Guard Prime 2250
Less energy consumption for higher savings.
Digital Signal Controller based design for pure sinewave output.
Easily accessible UPS/Normal modes from front switch
V-guard VJ 145 Inverter Battery
Highlights
- Low maintenance
- High backup performance
- Water level indicators (6)
- Tubular plate technology for minimal energy Loss
- Tubular plate technology for minimal energy Loss
Impex 32 inch HD Ready LED TV (Gloria 32 AY20BL)
| Brand | Impex |
| Screen Size | 32 Inches |
| Display Technology | HD Ready |
| Refresh Rate | 60Hz |
Faber 3 Burner Manual Ignition Hob Cooktop (PRINCE PLUS 3BB BK)
| Brand | Faber |
| Product | Hob Cooktop |
| No of Burner | 3 |
Samsung 7.0 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Double Storm Pulsator (WT70C3000RR,White with Wine Base)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 7 Kg |
| Colour | White with Wine Base |
| Energy Rating | 5 Star |
Kelvinator 8 Kg Semi Automatic Washing Machine (KWSA800IB,White&Blue)
| Brand | Kelvinator |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | White&Blue |
Haier 22L Convection Microwave Oven (HIL2201CSSH, Silver)
| Brand | Haier |
| Capacity | 22L |
| Colour | silver |
| Oven Cooking Mode | Convection |
Preethi Cook Top 3 Burner (VALENTINO CARBON BLACK-GTS121)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Eureka Forbes Stellar Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 2100 mm (23 KPA) |
| Dust Capacity | 2.5 litres |
| Dimensions | 428 x 309 x 230 mm |
Preethi Zodiac Mixer Grinder 750 W motor with 5 Jars (Blue, MG 218)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 5 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 750 W |
Whirlpool 7.0 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine (ACE 7.0 SUP SOAK,White/Grey)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 7Kg |
| Colour | White/Grey |
| Energy Rating | 5 Star |
Whirlpool 7 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine (ACE7.0SuperSoak,Wine)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 7Kg |
| Colour | Wine |
| Energy Rating | 5 Star |
Eureka Forbes Wet & Dry NXT Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | Â 1800 mm (18 KPA) |
| Blower Efficiency | 1400 litres/minutes |
| Dimensions | 340 x 340 x 475 mm |
Philips Vacuum Cleaner FC9351/01
| Brand | Philips |
| Color | Monza Red |
| Dust capacity | 1.5 Â l |
| Dimensions of product (LxWxH) | 410 x 281 x 247 Â mm |
V-Guard Pebble Pro 10L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 10 Litre |
| Model Name | Pebble Pro 10 |
| Power in Watts | 2000 W |
Crompton 10L Solarium Care 2000W Storage Water Heater
| Brand | Crompton |
| Capacity | Â 10 L |
| Model Name | Solarium Care |
| Power in Watts | 2000 W |
VIVO Y19E (4GB/64GB Storage, Titanium Silver)
| Brand | Vivo |
| Model Name | Y19E |
| Color | Titanium Silver |
| Display Size | Â 6.74 Inches |
| RAM | 4GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 13 MP + 0.08 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery Capacity | 5500 mAh |
Faber 3 Burner Manual Ignition Cooktop (NEBULA 3BB BK)
| Brand | Faber |
| Product | Cooktop |
| No of Burner | 3 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.












CONVENCTION
SOLO
Combo Offers