Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Preethi Xpro Duo Mixer Grinder 1300 W with 2 Jars (Blue and Grey)” has been added to your cart. View cart
VGuard Sprinhot Plus 6L Water Heater (Ivory)
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 6 Litre |
| Model Name | Sprinhot Plus 6 |
| Power in Watts | Â 3000 W |
Tab Top Grinder Elgiultra Grindplusgold2L
| Brand | ElgiUltra |
| Product | Grinder |
| Capacity | 2ltrs |
| Power Consumption | 150 W |
V Guard Cooktop 4 Burner (VGS4E)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 4 |
Havells 6L Horizontal Storage Water Heater (Fabia Prime H, White Blue)
Highlights
- Temperature setting knob
- Dual Safety adapter: For fire & electric shocks
- Whirlflow Technology: 20% more hot water output
Panasonic 2L Wet Grinder MKGW200W
| Brand | Panasonic |
| Product | Grinder |
| Capacity | 2ltrs |
| Power Consumption | 240 Watt |
VGuard Glado 6L Water Heater White
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 6 Litre |
| Model Name | Glado 6 |
| Power in Watts | 3000 W |
Faber 3 Burner Auto Ignition Hob Cooktop (JUMBO 3BB BK AI)
| Brand | Faber |
| Product | Hob Cooktop |
| No of Burner | 3 |
Elgi Ultra 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder(Metamix,Candy Yellow)
| Brand | Elgi Ultra |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
V Guard Cook Top 3 Burner (VGS3D)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
IFB 20 L Solo Microwave oven (20PM-MEC2B, Black)
| Brand | IFB |
| Capacity | 20 litres |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Solo |
Sujata 900 Watts 3 Jar Juicer/Mixer Grinder (Multimix)
| Brand | Sujata |
| Product | Juicer Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
Philips 4.1 L Digital Air Fryer (Black,NA221/00)
| Brand | Philips |
| Product | Ary Fryer |
| Colour | Black |
| Watts | 1400W |
V Guard Cook Top 3 Burner (MATTEO 3D)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Panasonic 750 Watts 4 Jar Mixer Grinder(MXAE475,Red)
| Brand | Panasonic |
| Number Of Jars | 4 |
| Colour | Red |
| Wattage | 750 W |
Preethi Xpro Duo Mixer Grinder 1300 W with 2 Jars (Blue and Grey)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 2 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1300 W |
Preethi 750 Watts 4 Jar Mixi (SteeleSupreme)
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Capacity | 750W |
| Jars | 4 |
Redmi A5 (3GB/64GB Storage, Jaisalmer Gold)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Jaisalmer Gold |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 3GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
Redmi A5 (3GB/64GB Storage, Pondicherry Blue)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Pondicherry Blue |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 3GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
Redmi A5 (3GB/64GB Storage, Just Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Just Black |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 3GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
Preethi 1000W 4 Jar Mixer Grinder (TaurusPlus,MG257)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers