Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“V-Guard Prime 1550 Inverter 1300VA” has been added to your cart. View cart
Sony 164cm (65 Inch) BRAVIA 2 II 4K Ultra HD Smart Google LED TV (K-65S25M2)
Highlights
- Display resolution 3,840 x 2,160
- PANEL REFRESH RATE 50 Hz
- Processor 4K Processor X1â„¢
- Dolby Atmos
V-Guard FANZA MWF DELIGHT Neo 450MM Wall Fan (Steel Black)
| Brand | V guard |
| Colour | Steel Black |
| Rated Speed | 1350 RPM |
V-Guard AIRWIZPLUS 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (SAPPHIRE BLUE)
| Brand | V-guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | SAPPHIRE BLUE |
V-Guard AIRWIZPLUS 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (Space Black)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | Space Black |
VIVO Y19E (4GB/64GB Storage, Titanium Silver)
| Brand | Vivo |
| Model Name | Y19E |
| Color | Titanium Silver |
| Display Size | Â 6.74 Inches |
| RAM | 4GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 13 MP + 0.08 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery Capacity | 5500 mAh |
V-Guard AIRWIZPRIME 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (ELEGANCE BROWN MATTE)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | ELEGANCE BROWN MATTE |
VIVO Y31 5G(6GB/128GB Storage, Diamond Green)
| Brand | Vivo |
| Model Name | Y31 5G |
| Color | Diamond Green |
| Display Size | Â 6.68 Inches |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP + 0.08 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
VIVO Y31 5G(6GB/128GB Storage, Rose Red)
| Brand | Vivo |
| Model Name | Y31 5G |
| Color | Rose Red |
| Display Size | Â 6.68 Inches |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP + 0.08 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
V-Guard FANZA MPF DELIGHT NEO Pedestal Fan (Steel Black)
HIGHLIGHTS
- Color Black
- Blade Sweep 45 cm
- Rated Power 95 W
- Rated Air Delivery 100 m³/min
- Rated Speed 1350 RPM
Whirlpool 8.5 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine ,1400 RPM (Ace Turbo Dry, Wine Dazzle)
Highlights
- 2x Drying Power With Turbo Dry Technology
- Tough Dirt Removal With Super Soak Technology
- 3D Turbo Impeller
- In Built Scrubber
- 420W Motor
- Rat Protection
- Big Wheels For Easy Movement
Faber 3 Burner Manual Ignition Cooktop (Remo 3BB BK)
| Brand | Faber |
| Product | Cooktop |
| No of Burner | 3 |
Faber 3 Burner Manual Ignition Cooktop (NEBULA 3BB BK)
| Brand | Faber |
| Product | Cooktop |
| No of Burner | 3 |
Faber 3 Burner Manual Ignition HOB COOKTOP (VIRAT HD 3BB BK)
| Brand | Faber |
| Product | Hob Cooktop |
| No of Burner | 3 |
Hafele 4.5L NOIL Lite Air Fryer (Black)
Hisense 65 Inch UHD 4K VIDAA Smart Led TV (65A6Q)
Highlights
- 4K UHD
- 4K AI Upscaler
- AI Smooth Motion
- Dolby Audio
- Game Mode PLUS 60hz
- Game Bar
- VIDAA Smart TV
- Voice Control
- Precision Colour
IMPEX 55 Inch 4K QLED Google Smart TV ,120Hz ,Dolby Audio (evoQ 55S4QLF3)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 55 Inch |
| Display Technology | QLED |
Impex 65 Inch 4K UHD QLED WIOS Whale Series Smart TV (WIOS 65A4QSK1)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 65 Inch |
| Display Technology | QLED |
V-Guard Prime 1550 Inverter 1300VA
Highlights
* Facility to increase your fan speed by using power saver max/normal switch on product.
* Digital Signal Controller based design for Pure Sinewave output.
* Selectable charging mode for different battery technologies (Flat/Tubular battery) and capacities (80 to 2:
* Battery Gravity Builder with overcharge and deep discharge protections.
* Fuzzy logic based sensor less battery water topping reminder.
LG 340L 2 Star Convertible Bottom Freezer Refrigerator, Wi-Fi (GL-B382CDSY, Dazzle Steel)
Highlights
- Wi-Fi Convertible
- AI ThinQ with WIFI
- Door Cooling+TMÂ & Multi Air Flow
- 3 star – Energy Efficient
- Smart DiagnosticT
IMPEX 43 Inch QLED UHD 4K Smart Google LED TV, Android 14 (43S4QLF3, 4 Year Warranty)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 43 Inch |
| Display Technology | QLED |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.








CONVENCTION
SOLO
Combo Offers