Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 10Kg 5 Star Top Load Washing Machine AI Direct Drive, In-Built Heater(TX510SWO, Onyx Black)” has been added to your cart. View cart
Samsung 256 L 2 Star Double Door Inverter Refrigerator, 2026 Model (RT40H30W2K, Luxe Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 256 L |
| Colour | Luxe Black |
| Energy Rating | 2 Star |
Godrej 1 Ton 5 Star Convertible Inverter AC (AC 1T SIC 12ITC5 WWR, White)
Highlights
- Ai Technology
- i-Sense technology
- Smart diagnosis
- Silent Operation
- Pure air filter
- Anti-corrosive coating
- 100% copper condenser & connecting pipe
- Power-saving inverter technology
Samsung 7Kg 5Star Fully Automatic Front Load washing machine, EcoBubble, Hygiene Steam(WW70R22EK0X,Inox gray)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 7Kg |
| Colour | Inox gray |
| Energy Rating | 5 Star |
Haier 8 Kg 5 Star Front Load Washing Machine, Super Drum (HW80-IM12929EBK,Black)
| Brand | Haier |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | Black |
| RPM | 1200 |
Voltas 1 Ton 5 Star Convertible Inverter Split AC (1ST AC 125V VECTRA ELITE-1, White)
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 5 Star |
| Convertible | 4-in-1 |
5 Year Comprehensive Warranty Offer valid till 30th APR 2026 *
Free Standard Installation Offer valid till 30th APR 2026 *
IFB 7 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washing Machine, RPM 1200 (Serena BXN 7012K CMS, Black)
Highlights
- Powered by Ai
- Power Steam
- Eco Inverter Motor
IFB 285 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator with Surround Cool (IFBFF-3362IBST, Grey Steel)
| Brand | IFB |
| Capacity | 285 Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Grey Steel |
LG 1.0 Ton 3 Star AI Convertible 6-in-1 Cooling Inverter Split AC, Auto Clean, Gold Fin+, Diet Mode+, Viraat Mode, 3.3 kW, 2026 Model (AS-Q12CNXE)
Highlights
- Artificial Intelligency cooling mode
- HD Filter with Anti Virus Protection
- Viraat Mode
- Gold Fin+
Bluestar 1 Ton 3 Star 5-in-1 Convertible Inverter Split AC (IE312DNU-S, SILVER)
| Brand | Bluestar |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Convertible | 5-in-1 |
Samsung 1.08m (43 Inch) Crystal 4K UHD Smart Led TV (UA43U8600FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 43 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
LG 43 inch (108cm) 4K UHD Smart AI TV , FILMMAKER MODE with Dolby Atmos (43UA83006LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 AI Processor 4K Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- Dolby Atmos with Filmmaker Mode
LG 108cm (43 Inch) UHD 4K AI Smart Led TV, a5 Gen6 AI Processor 4K (43UR75506LC)
| Brand | LG |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | 4K UHD |
| Refresh Rate | 60Hz Native |
LG 246 L 3 Star Frost Free Smart Inverter Compressor Double Door Refrigerator (GL-S262SPZX, Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 246L |
| Colour | Shiny Steel |
| Star Rating | 3 |
LG 10Kg 5 Star Top Load Washing Machine AI Direct Drive, In-Built Heater(TX510SWO, Onyx Black)
Key Features
- AI Direct Driveâ„¢ -Intelligent Care with Optimized washing and More Fabric Protection
- Outstanding Performance with 6 Motion Direct Drive
- In Built Heater with Steam- Allergy Removal
- LG ThinQ® with Wi-Fi
- Turbo Drum for Powerful Wash
- Turbo wash- Fast Washing with Best Performance
TCL 55 Inch UHD 4K Smart Google LED TV (55P6K)
Highlights
- AiPQ Processor
- MEMC
- HVA Panel
- Metallic Bezel-less
- HDMI 2.1
Bosch 8 Kg Fully Automatic Front Load Series 4 Washing Machine ,1200Rpm(WGA1320SIN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 Kg |
| RPM | 1200 |
| Dimensions | 848 x 598 x 590 mm |
Godrej 308L 2Star Convertible Double Door Frost Free Inverter Refrigerator(RT EONVIBE 346B RCIT, Matt Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 308 Ltr |
| Colour | Matt Black |
| Energy Rating | 2 Star |
Faber Hobtop Auto Ignition (Utopia PRO HT783 BR CI,Black)
| Brand | Faber |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Faber 90cm Bldc Wall Mounted Chimney (HOOD COMET FL HC SC BK IN 90)
Highlights
- Wall Mounted
- Suction Power 1500 m3/hr
- Motor BLDC Motor
Faber 12 Place Settings Dish Washer (FFSD 6PR 12S NEO)
| Brand | Faber |
| Capacity | 12 Place Settings |
| Finish | Stainless Steel/Inox finish |
| Programs | 6 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers