Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
Formenty 32 inch HD Ready LED TV (FM32HDRPB1EW)
| Brand | Formenty |
| Screen size | 32 |
| Screen type | LED |
Eureka Forbes Buddy Pet Grooming Kit,5 Grooming Accessories
| Brand | Eureka Forbes |
| Colour | White |
| Wattage | 300 W |
| Grooming accessories | 5 |
Preethi 110V Mixer Grinder Blue leaf Platinum(Only for US & Canada)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 550 W |
Sujata 900 Watts 3 Jar Mixer Grinder (Dynamix)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
Whirlpool 20 L Solo Microwave Oven (MAGICOOK PRO 20SE, Black)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 20 Ltr |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Solo |
Panasonic 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder(MXAE375,White)
| Brand | Panasonic |
| Number Of Jars | 3 |
| Colour | White |
| Wattage | 750 W |
VGuard 750 Watts Juicer Mixer Grinder,4 Jar (InsigniaDX)
| Brand | V Guard |
| No of Jars | 4 |
| Type | Mixer |
| Wattage | 750 W |
Vguard 25 L Air Cooler, 4 way air deflection (WINDZY T25H)
| Brand | Vguard |
| Tank Capacity | 25L |
| Watts | 135 |
Sujata 1000 Watts 3 Jar Mixer Grinder(MG01 ,Black)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | Black |
| Wattage | 1000 watts |
Philips 6.2 L extra large Air fryer with Rapid Air Technology (NA130/00,Black)
| Brand | Philips |
| Capacity | Â 6.2 L |
| Colour | Black |
Inverter V-Guard Prime 1100
SALIENT FEATURES
Battery Gravity Builder protects against overcharging and deep discharging, extending life, reducing maintenance, and lowering replacement costs.
Digital Signal Controller delivers pure sine wave output, safeguarding sensitive devices (TVs, desktops, routers) from surges and fluctuations—ideal for frequent power-cut areas.
Intelligent cooling system runs the fan only as per load/temperature, cutting noise and saving energy.
Fuzzy logic alerts remind users to maintain water levels, preventing battery dry-out.
Fast-charge SMPS technology ensures quick, efficient charging for uninterrupted power readiness.
Power-saving configuration adjusts charging current as per battery type/capacity (Flat Plate/Tubular; 80Ah–230Ah) for optimum performance.
Advanced SMPS charger with DSC pulse width modulation ensures efficient and reliable charging.
Extended backup mode (toggle switch) maximizes battery life and ensures longer power during outages.
Selectable charging modes support 80Ah–230Ah batteries, enhancing charging efficiency and extending durability.
Compatible with EV two-wheeler chargers up to 350W (charger capacity may vary depending on the make and type of the charger).
V Guard Cook Top 2 Burner (Matteo 2B)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Preethi 2L Wet Grinder WG 907
| Brand | Preethi |
| Product | Grinder |
| Capacity | 2ltrs |
| Power Consumption | 150 Watt |
Sujata 900 Watts 3 Jar Mixer Grinder (Dynamix Black)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | Black |
| Wattage | 900 watts |
LG Soundbar 100W,Bluetooth(SP2)
| Brand | LG |
| Configuration | 2.1 Channel |
| Power Output | 100 W |
| Model Name | SP2 |
Sujata 900 Watts 2 Jar Juicer Mixer Grinder (white,Powermatic Plus)
| Brand | Sujata |
| Product | Juicer Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
Prestige Svachh Neo Toughened Glasstop Gas Stove with Liftable 2 Burners (GTSN 02, Black)
Highlights
- Liftable Burner Set
- Brass Burners
- Sturdy Pan Support
- Superior Toughened Glass
Preethi Cook Top 2 Burner (Gleam – GTS 102)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Sujata 900 Watts 3 Jar Mixer Grinder(SuperMix ,Black)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | Black |
| Wattage | 900 watts |
Sujata 900W 3 Jar Mixer Grinder(Supermix)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers