Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Preethi Galaxy Plus Mixer Grinder 750 W, 4 Jar (Pink)” has been added to your cart. View cart
Sujata 900W 3 Jar Mixer Grinder(Supermix)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
Preethi 750W Mixer Grinder,4 Jar (EcoPlus,White)
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Capacity | 750W |
| Jars | 4 |
Preethi Titan 1000Watt Mixer Grinder 3 Jar (MG-283)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Havells 4.5L Prolife Neo Air Fryer (Black)
Highlights
- Power : 1500 W for Optimum Performance
- Touch control panel with LED indicator : easy to use, convenient Interface
- Safety lock for child protection
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(CHOCO GOLD WOOD)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | CHOCO GOLD WOOD |
Preethi 750 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Peppy Plus,Red-Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750 W |
Vguard 750 watts 4 Jar Mixer Grinder (INSIGHTDX750W ,Black Green)
| Brand | Vguard |
| No of Jars | 4 |
| Type | Mixer |
| Wattage | 750W |
Preethi 2L Wet Grinder WG 905
| Brand | Preethi |
| Product | Grinder |
| Capacity | 2ltrs |
| Power Consumption | 150 Watt |
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(CHOCO BROWN GLOSSY)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | CHOCO BROWN GLOSSY |
Vguard 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder (InvdiaPlus)
| Brand | V Guard |
| Product | Mixi |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Preethi 550 Watts 3 Jar Mixi ( EcoPlus,110V)
| Brand | Preethi |
| Power | 550 W |
| Colur | White |
| Number of Speeds | 3 |
Elgi Ultra 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder(TOPP750w,Black)
| Brand | Elgi Ultra |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Preethi Popular 750 W Mixer Grinder 3 Jars (MG 266,Retro Green)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Colour | Retro Green |
| Power | 750 W |
Elgiultra 750 Watts 3 Jar Mixi ( Topp750w,Blue)
| Brand | Elgi Ultra |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Preethi Galaxy Plus Mixer Grinder 750 W, 4 Jar (Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750Â W |
Vguard 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder (Insignia,BO)
| Brand | V Guard |
| Product | Mixi |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Eureka Forbes Wet & Dry Zeal Vacuum Cleaner (Orange & Black)
| Brand | Eureka Forbes |
| Input Power | 1200 watts |
| Dust Capacity | 7 litres |
| Dimensions (WxDxH) | 310 x 270 x 450 |
Butterfly 1000W 3 Jar Mixer Grinder (BHIMA)
| Brand | Butterfly |
| No of Jars | 3 |
| Material | Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Butterfly 1.2 HP 4 Jar Mixer Grinder (Magnum,Black)
| Brand | Butterfly |
| No of Jars | 4 |
| Colour | Black |
| Motor | 1.2 HP Powerful Motor |
Eureka Forbes Swift Clean Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 1900 mm (19 KPA) |
| Dust Capacity | 1.5 litres |
| Dimensions | 350 x 240 x 220 mm |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.







CONVENCTION
SOLO
Combo Offers