Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Preethi 600 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Crown Plus,Black and Pink)” has been added to your cart. View cart
LG 8 Kg 5 Star Inverter Wi-Fi Full Automatic Front Load Washing Machine ,AI Direct Drive, Steam, Wifi (FHP1208Z5M, Middle Black)
Highlights
- AI Direct Driveâ„¢- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
Preethi 550 Watts 3 Jar Mixi ( EcoPlus,110V)
| Brand | Preethi |
| Power | 550 W |
| Colur | White |
| Number of Speeds | 3 |
Sony 2.1ch Soundbar ( HT-S400,Wireless subwoofer)
Convenient OLED display window
X-Balanced Speaker Unit
2.1ch (wireless Subwoofer)
Ceiling Fan Crompton EnergionGroove 28w 1200mm(Coffee Brown)
Superior Air Delivery
High Speed
Sweep 1200 mm
Color cofee brown
Crompton Solarium NEO 3L Water Heater (AIWH-3LSOLNEO3KW5Y)
| Brand | Crompton |
| Capacity | 3 Litre |
| Model Name | Solarium NEO |
| Warranty | 2 year |
Crompton 800 watts 3 Jar (DUROELITE3J)
| Brand | Crompton |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 800W |
| Jars | 3 |
Philips Vacuum Cleaner FC9351/01
| Brand | Philips |
| Color | Monza Red |
| Dust capacity | 1.5 Â l |
| Dimensions of product (LxWxH) | 410 x 281 x 247 Â mm |
Preethi 1000W 4 Jar Mixer Grinder (TaurusPlus,MG257)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Elgi Ultra 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder(TOPP750w,Black)
| Brand | Elgi Ultra |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Whirlpool 7.5 Kg 5 Star Semi Automatic Top Load Washing Machine (ACE7.5SuperSoak,Wine Dazzle)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 7.5Kg |
| Colour | Wine Dazzle |
| Energy Rating | 5 Star |
LG 28L Convection Microwave Oven (MJ2887BFUM,Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 28 Ltr |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Convection |
LG 380 L 2 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator (GL-S412SPZY,Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 308L |
| Colour | Shiny Steel |
| Star Rating | 2 |
Preethi 600 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Crown Plus,Black and Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 600 W |
Preethi 750 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Peppy Plus,Red-Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750 W |
Preethi 750 Watts 3 Jars Mixer Grinder (Peppy,Red-Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750 W |
Preethi Galaxy Plus Mixer Grinder 750 W, 4 Jar (Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750Â W |
Preethi Zodiac 2.0 Mixer Grinder 1000 Watt with 4 Jars (MG255)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Sony 5.1ch 1000 Watts Dolby Home Theatre System (HTS500RF,HDMI & Optical Connectitvity, USB Playback)
Highlights
- DTS format support
- HDMI ARC
- USB port
- Optical input
Gadzo 80 cm (32 inches) HD Ready LED TV (PX32,Black)
| Brand | Gadzo |
| Screen Size | 32 inches |
| Display Technology | HD Ready LED |
| Resolution | 1280 x 720 |
Home Theater Sony HT-S40R
Brand ‎Sony
Model Name ‎HT-S40R
Compatible Devices ‎Television
Special Features ‎Wireless, Bluetooth, Surround Sound System
Audio Output Mode ‎Surround
Speaker Surround Sound Channel Configuration ‎5.1
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.








CONVENCTION
SOLO
Combo Offers