Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(BLOSSOM WHITE MATTE)” has been added to your cart. View cart
Preethi Cook Top 3 Burner (Zeal – GTS124)
Sujata 900 Watts Juicer (White,Powermatic)
| Brand | Sujata |
| Product | Juicer Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Watts | 900 watts |
Vguard 750 Watts 4 Jar Mixer Grinder (ENVY750NX)
| Brand | Vguard |
| No of Jars | 4 |
| Type | Mixer |
| Wattage | 750 W |
Preethi 750 Watts Mixer Grinder,3 jar(Popular,White)
| Brand | Preethi |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Sujata 900 Watts Mixer Blender (Frootmix)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Blender |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
Bajaj Cook top 3 Burner (3BR-GP6)
| Brand | Glare |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(BLOSSOM WHITE MATTE)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | BLOSSOM WHITE MATTE |
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(RIBAND BLUE MATTE)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | RIBAND BLUE MATTE |
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(ELEGANCE BROWN MATTE)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | ELEGANCE BROWN MATTE |
Crompton 28W Ceiling Fan EnergionGroove 1200mm Remote(Onyx AD)
Brand ‎Crompton
Colour Onyx
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Power Source ‎Corded Electric
Crompton 28W Ceiling Fan EnergionGroove 1200mm Remote(Satin Sand AD)
Brand ‎Crompton
Colour satin sand
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Power Source ‎Corded Electric
Ceiling Fan Crompton EnergionGroove 28w 1200mm(Coffee Brown)
Superior Air Delivery
High Speed
Sweep 1200 mm
Color cofee brown
Bajaj 750 W Military Series Finesse Mixer Grinder (410592,Midnight Black)
| Brand | Bajaj |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
V-Guard FANZA MPF DELIGHT NEO Pedestal Fan (Steel Black)
HIGHLIGHTS
- Color Black
- Blade Sweep 45 cm
- Rated Power 95 W
- Rated Air Delivery 100 m³/min
- Rated Speed 1350 RPM
Preethi Galaxy 750 W Mixer Grinder 3 Jars (Pink)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Colour | Pink |
| Power | 750 W |
V Guard Cooktop 2 Burner (INSIGHT 2B)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
V-Guard STURDEE 3C 3 Burner Cook Top
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
VGuard Stabilizer DIGI 200(LED TV above 203 cm (80)+Set Top Box or Photostat Machine)
| Brand | VGuard |
| Model | Digi 200 |
| Capacity | 6 Ampere |
| Warranty | 3 year |
V-Guard AIRWIZPRIME 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (ELEGANCE BROWN MATTE)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | ELEGANCE BROWN MATTE |
Vguard PebbleInsta 3L Water Heater (Violet/White)
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 3 Litre |
| Model Name | Pebble insta |
| Power in Watts | 3000 W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.





CONVENCTION
SOLO
Combo Offers