Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Samsung 1.38m (55 Inch) QLED 4K Smart TV (QA55Q7FAAULXL)” has been added to your cart. View cart
VIVO V70 Elite 5G (8GB/256GB Storage, Passion Red)
| Display Size | Â 6.59 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 50 MP + 50 MP + 8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
VIVO V70 Elite 5G (8GB/256GB Storage, Authentic Black)
| Display Size | Â 6.59 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 50 MP + 50 MP + 8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
LG 10 kg Inverter Fully Automatic Front Load Washing Machine (FHP1410Z5M,Middle Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 10 Kg |
| Colour | Middle Black |
| Energy Rating | 5 Star |
Samsung 1.38m (55 Inch) QLED 4K Smart TV (QA55Q7FAAULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55 Inches |
| Picture Engine | Q4 AI Processor |
| Product Type | QLED |
‎Godrej 472L 2 Star Double Door Frost Free Inverter Refrigerator (RT EONREGALIS 517B RCI, Champagne Gold)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 472 Ltr |
| Colour | Champagne Gold |
| Energy Rating | 2 Star |
IFB 9/6/3 kg Washer Dryer Refresher with Ai Dry (WDR EXECUTIVE ZBN)
| Brand | IFB |
| Capacity | 9/6/3 kg |
| Colour | Black Hairline Finish |
| RPM | Â 1400 |
LG 108cm (43 Inch) QNED 8BA Smart TV with α7 AI Processor 4K Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos ( 43QNED8BA6A)
Highlights
- Incredibly rich color palette from All New Dynamic QNED Color
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 AI Processor Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Local dimming ensures the sharpest picture and reveals the finest details
- Dolby Atmos with Filmmaker Mode
LG 2 Ton 3 Star AI Convertible 6-in-1 Cooling Inverter Split AC ,Gold Fin+ ,Viraat Mode ,Diet Mode+ ,6.3 kW ,2026 Model ( AS-Q24ENXE)
Highlights
- DUAL Inverter Compressor
- AI Convertible 6-in-1 Cooling
- Artificial Intelligency cooling mode
- Gold Fin+
- Viraat Mode
- 4 Way Swing
Impex evoQ 65 Inch QLED UHD Smart Google Led TV (65S4QLC3)
Highlights
- Dolby Atmos & Dolby Digital Plus
- Android 14 OS
- 120Hz Refresh Rate
- Powerful Performance
LG 466 L 2 Star Convertible Double Door Refrigerator with Smart Inverter Compressor (GL-T492MPZY, Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 630 L |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Shiny Steel |
Sony 126cm (50 Inch) BRAVIA 2 II 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-50S22M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 50 Inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
VIVO V70 Elite 5G (12GB/256GB Storage, Sand Beige)
| Display Size | Â 6.59 Inches |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 50 MP + 50 MP + 8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
LG 340L 3 Star Bottom Freezer Refrigerator, Door Cooling, Wi-Fi Convertible ( GL-B382EBMX,Black Mirror)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 340 L |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Black Mirror |
ASUS Vivobook 16 X1605VA-MB1627WS
Key Specs
- Processor:13th Gen, Intel® Core™ i5-13420H Processor 2.1 GHz (12MB Cache, up to 4.6 GHz, 8 cores, 12 Threads)
- Graphics: Intel® UHD Graphics
- Display:  40.64 cms (16) WUXGA (1920 x 1200) display having 16:10 Aspect Ratio || 60Hz Refresh rate || 300nits Brightness
- Memory: 16GB DDR4 RAM (8GB DDR4 on board + 8GB DDR4 SO-DIMM) expandable upto 24GB using 1x DDR4 SO-DIMM slot
- Storage:  512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
- MS Office: Microsoft 365 Basic + Office Home 2024Â
- Color:    Cool Silver
- Operating System: Windows 11 Home
Sony 139cm (55 Inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-55S25M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 55 Inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
IFB 10 /7 /3 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washer Dryer Refresher, RPM 1400(Executive Plus ZXM, Mocha)
| Brand | IFB |
| Capacity | 10 Kg |
| Colour | Mocha |
| RPM | 1400 |
LG 9/5Kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washer Dryer (FHD0905STB,Black)
Highlights
- AI Direct Driveâ„¢- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- TurboWash 360Ëš- Wash clothes in just 39 minutes
- Steam+ – Reduce allergens & wrinkles with steam+ cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
VIVO V70 Elite 5G (12GB/512GB Storage, Authentic Black)
| Display Size | Â 6.59 Inches |
| RAM | 12GB |
| Storage | 512GB |
| Rear Camera | 50 MP + 50 MP + 8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
HP Laptop 39.6 cm (15.6) 15-fd0682TU, Silver
HIGHLIGHTS
- Intel® Core™ 5-120U processor
- 39.6 cm (15.6) diagonal, FHD, anti-glare display
- Intel® UHD Graphics
- 16 GB DDR4-3200 RAM
- 512 GB SSD Hard Drive
Bosch 15 Place Settings Series 6 Dishwasher (SMS6HMI00I, Brushed steel anti-fingerprint)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 15 Place Settings |
| Colour | Brushed Steel |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers