Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Preethi Zodiac Mixer Grinder 750 W motor with 5 Jars (Blue, MG 218)” has been added to your cart. View cart
Sujata 900 Watts 3 Jar Mixer Grinder (Dynamix)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
TCL 108cm (43 Inch) Full HD QLED Google LED TV (43S5K, Black)
Highlights
- QLED
- FHD
- HDR 10
- Dolby Audio
- Google Cast
- Slim Design
- Multiple Viewing Mode
V-guard Stabilizer Neo crystal (LED TV up to 43 Inch+Set Top Box)
| Brand | VGuard |
| Model | Neo Crystal |
| Capacity | 1.3 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Formenty 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (FM12INV3FROED)
| Brand | Formenty |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
Formenty 32 inch HD Ready LED TV (FM32HDRPB1EW)
| Brand | Formenty |
| Screen size | 32 |
| Screen type | LED |
TCL 108 cm (43 inch) Full HD Smart Android LED TV (43S5400A)
| Brand | TCL |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Full HD |
| Resolution | 1920×1080 |
Philips 6.2 Litres Digital XL size Air fryer (HD9270/70,Black)
| Brand | Philips |
| Product | Ary Fryer |
| Colour | Black |
| Capacity | 6.2 Litres |
Preethi 750 Watts 3 Jars Mixer Grinder (Peppy,Red-Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750 W |
Voltas 1.5 Ton 3 Star Convertible Inverter Split AC (183V Vectra Zen Gold-1)
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
5 Year Comprehensive Warranty Offer valid till 30th APR 2026 *
Free Standard Installation Offer valid till 30th APR 2026 *
Hisense 80cm (32 Inch) HD Ready Google Smart Led TV (E43N)
| Brand | Hisense |
| Screen Size | 32 Inch |
| Resolution | 1366X768 |
LG 108cm (43 Inch) 4K UHD AI Smart Led TV with a7 AI Processor Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (43UA82506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 & super upscaling
- AI picture Pro, AI Sound Pro powered by alpha 7 AI processor 4K Gen8
- Cinematic Experience with Filmmaker mode & Dolby Atmos
- Enjoy smart experiences with Chromecast built-in, built-in Alexa, and compatibility with Google Assistant and Apple AirPlay.”
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(BLOSSOM WHITE MATTE)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | BLOSSOM WHITE MATTE |
Whirlpool 7.5 Kg 5 star Fully Automatic Top-Load Washing Machine with In-Built Heater (Stain wash Pro 7.5kg,Grey)
Highlights
- Remove Up to 40 Tough Stains
- Zero Pressure Fill Technology
- Spiro Wash Action
- Hard Water Wash
Stabilizer Vguard VSDI 100(One Inverter Refrigerator up to 900 L/Deep Freezer up to 4 Ampere)
| Brand | VGuard |
| Model | VSDI 100 |
| Capacity | 4 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Preethi 750 Watts 5 Jar Mixer Grinder ( Zodiac Cosmo,Black)
| Brand | Preethi |
| Material of Jars | Stainless Steel & Transparent Plastic |
| Wattage | 750W |
| Jars | 5 |
Preethi Zodiac Mixer Grinder 750 W motor with 5 Jars (Blue, MG 218)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 5 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 750 W |
Stabilizer Vguard Crystal Plus (LED TV up to 140 cm (55)+Set Top Box)
| Brand | VGuard |
| Model | Crystal Plus |
| Capacity | 3 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Hisense 108cm (43 Inch) UHD 4K Google Smart Led TV, Dolby Atmos (43E63N)
| Brand | Hisense |
| Screen Size | 43 Inch |
| Resolution | 3840×2160 |
TCL 81.28cm (32 Inch) HD QLED Google LED TV (32S4K,Black)
Highlights
- QLED
- HDR 10
- Dolby Audio
- Google Cast
- Slim Design
- Multiple Viewing Mode
LG 80cm (32 Inch) HD Smart LED TV, alpha 5 AI Processor 4K Gen6, HDR10 Pro, HGiG Mode (32LR605B6LC)
Highlights
- α5 Gen6 AI Processor
- Active HDR: Enjoy any video content in amazing HDR quality
- AI Sound (Virtual Surround 5.1) for an Immersive Experience
- Smart WebOS platform with OTT Apps like Netflix, Prime Video, Disney+ Hotstar and many more
- HGIG Mode for a Better HDR Gaming Experience
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers