Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 650L 3 Star Convertible Side by Side Refrigerator (GL-B257JDS3, Dazzle Steel)” has been added to your cart. View cart
IMPEX 55 Inch 4K QLED Google Smart TV, Dolby Vision | Dolby ATMOS (evoQ 55S4QLC3)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 55 Inch |
| Display Technology | QLED |
IFB 197 L 5 Star Single door Direct Cool Refrigerator (IFBDC-2235IKS, Black)
| Brand | IFB |
| Capacity | 197Â L |
| Colour | Black |
| Energy Rating | 5 Star |
LG 8Kg 5 Star Front Load Washing Machine, Inverter Direct Drive (FHB1208Z4P, Platinum Silver)
Highlights
- Direct Driveâ„¢- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
Samsung 8.0 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with AI Wash and Super Speed With WiFi (WA80F08S2BTL, Black Caviar)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 8Kg |
| Colour | Black Caviar |
| Energy Rating | 5 Star |
Sony 139cm (55 Inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-55S25M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 55 Inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
Sony 108cm (43 Inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-43S22M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 43 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
Crompton 6L Versa Storage Water Heater
| Brand | Crompton |
| Capacity | Â 6 L |
| Model Name | Versa |
| Power in Watts | 2000 W |
Samsung 1.38m (55 Inch) QLED 4K Smart TV (QA55Q7FAAULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55 Inches |
| Picture Engine | Q4 AI Processor |
| Product Type | QLED |
Bosch 14 Place Settings Series 6 Dishwasher (SMS6IKI01I, Brushed steel anti-fingerprint)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 14 Place Settings |
| Colour | Brushed Steel |
Vguard 35 L air cooler, 4 way air deflection(WINDZY T35H)
| Brand | Vguard |
| Tank Capacity | 35L |
| Watts | 135 |
V-Guard Pebble Pro 10L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 10 Litre |
| Model Name | Pebble Pro 10 |
| Power in Watts | 2000 W |
Faber 90 cm Auto Clean curved glass Chimney (HOOD POLO IN HC SC BK 90,Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1200 m3/hr |
| Finish | Black |
| Dimension | 900x410x435mm |
LG Soundbar for TV 2.1 channel (S40T)
| Brand | LG |
| Model Name | S40T |
LG 650L 3 Star Convertible Side by Side Refrigerator (GL-B257JDS3, Dazzle Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 650 Ltr |
| Energy Star Rating | 3 |
| Colour | Dazzle Steel |
Samsung 8.0 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Hexa Storm Pulsator (WT80C4000RR, Light Gray with Wine Base)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | Light Gray with Wine Base |
Whirlpool 8 Kg 5 star Fully Automatic Top-Load Washing Machine with In-Built Heater (Stain wash Pro ,Grey)
Highlights
- Remove Up to 40 Tough Stains
- Zero Pressure Fill Technology
- Spiro Wash Action
- Hard Water Wash
LG 28L Charcoal Convection Microwave Oven,WiFi Enabled (MJEN286UFW,Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 28L |
| Colour | Black |
| Type | Charcoal Microwave Oven |
Samsung 8 Kg 5 Star Inverter Full Automatic Front Load Washing Machine (WW80TA046AB1TL,Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 8Kg |
| Colour | Black |
| Energy Rating | 5 Star |
Kelvinator 8 Kg Semi Automatic Washing Machine (KWSA800IB,White&Blue)
| Brand | Kelvinator |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | White&Blue |
Greenchef 600 Watts 3 Jar Mixer Grinder (MELON 3J)
| Brand | Greenchef |
| No of Jars | 3 |
| Smooth and Fast blending | Yes |
| Wattage | 600 W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.












CONVENCTION
SOLO
Combo Offers