Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
V Guard Cook Top 2 Burner (Matteo 2B)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Inverter V-Guard Prime 1100
SALIENT FEATURES
Battery Gravity Builder protects against overcharging and deep discharging, extending life, reducing maintenance, and lowering replacement costs.
Digital Signal Controller delivers pure sine wave output, safeguarding sensitive devices (TVs, desktops, routers) from surges and fluctuations—ideal for frequent power-cut areas.
Intelligent cooling system runs the fan only as per load/temperature, cutting noise and saving energy.
Fuzzy logic alerts remind users to maintain water levels, preventing battery dry-out.
Fast-charge SMPS technology ensures quick, efficient charging for uninterrupted power readiness.
Power-saving configuration adjusts charging current as per battery type/capacity (Flat Plate/Tubular; 80Ah–230Ah) for optimum performance.
Advanced SMPS charger with DSC pulse width modulation ensures efficient and reliable charging.
Extended backup mode (toggle switch) maximizes battery life and ensures longer power during outages.
Selectable charging modes support 80Ah–230Ah batteries, enhancing charging efficiency and extending durability.
Compatible with EV two-wheeler chargers up to 350W (charger capacity may vary depending on the make and type of the charger).
Philips 6.2 L extra large Air fryer with Rapid Air Technology (NA130/00,Black)
| Brand | Philips |
| Capacity | Â 6.2 L |
| Colour | Black |
Sujata 1000 Watts 3 Jar Mixer Grinder(MG01 ,Black)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | Black |
| Wattage | 1000 watts |
VGuard 750 Watts Juicer Mixer Grinder,4 Jar (InsigniaDX)
| Brand | V Guard |
| No of Jars | 4 |
| Type | Mixer |
| Wattage | 750 W |
Panasonic 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder(MXAE375,White)
| Brand | Panasonic |
| Number Of Jars | 3 |
| Colour | White |
| Wattage | 750 W |
Vguard 25 L Air Cooler, 4 way air deflection (WINDZY T25H)
| Brand | Vguard |
| Tank Capacity | 25L |
| Watts | 135 |
Whirlpool 20 L Solo Microwave Oven (MAGICOOK PRO 20SE, Black)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 20 Ltr |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Solo |
Sujata 900 Watts 3 Jar Mixer Grinder (Dynamix)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
Preethi 110V Mixer Grinder Blue leaf Platinum(Only for US & Canada)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 550 W |
Eureka Forbes Buddy Pet Grooming Kit,5 Grooming Accessories
| Brand | Eureka Forbes |
| Colour | White |
| Wattage | 300 W |
| Grooming accessories | 5 |
Formenty 32 inch HD Ready LED TV (FM32HDRPB1EW)
| Brand | Formenty |
| Screen size | 32 |
| Screen type | LED |
Crompton 35 L Air Cooler, 4 way air deflection(ACGC-JEDIPAC35, White and Black)
Highlights
- 4 way air deflection
- Ice chamber
- Everlast pump
Crompton 6L Versa Storage Water Heater
| Brand | Crompton |
| Capacity | Â 6 L |
| Model Name | Versa |
| Power in Watts | 2000 W |
Preethi 1000 Watts 3 jarMixer Grinder ( Taurus Pro ,Blue-Black)
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 1000W |
| Jars | 3 |
Preethi Peppy Pro 750 W Mixer Grinder 4 Jars (MG 247,Green/Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Colour | Green/Black |
| Power | 750 W |
Sujata 1000 Watts 3 Jar Mixer Grinder(MG02 ,Black)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | Black |
| Wattage | 1000 watts |
Preethi Cook Top 3 Burner (Sparkle – GTS 104)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
MR Pearl 80 cm (32 inches) HD Ready Smart LED TV
| Brand | MR |
| Screen Size | 32 Inches |
| Display Technology | HD Ready |
Philips 4.1 L Air Fryer (Dark Slate,HD9200/60)
| Brand | Philips |
| Product | Ary Fryer |
| Colour | Dark Slate |
| Watts | 1400W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.








CONVENCTION
SOLO
Combo Offers