Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Impex evoQ 43 Inch QLED Google Smart LED TV | Dolby Vision, Dolby Atmos, Android 14 (43S4QLC3,4 Year Warranty)” has been added to your cart. View cart
Sony 126cm (50 Inch) BRAVIA 2 II 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-50S22M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 50 Inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
Hisense 55 Inch UHD 4K Google Smart Led TV, Dolby Vision (55A6Q)
Highlights
- 4K UHD
- 4K AI Upscaler
- Dolby Audio
- Game Mode PLUS 60hz
- Game Bar
- VIDAA Smart TV
- Voice Control
- Precision Colour
Vguard Stabilizer Crystal 150 | Smart/LED TV up to 203 cm (80 Inch)
| Brand | VGuard |
| Model | Crystal 150 |
| Capacity | 4 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Samsung 12.0 kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine with SmartThings AI & Energy Mode (WW12DG5B24ASTL, Navy)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 12 Kg |
| Colour | Navy |
Whirlpool 308L 2 Star Convertible Frost Free Double-Door Refrigerator (IFPROINVCNV355ILLUSIASTEEL)
Highlights
- India’s Fastest Convertible Refrigerator
- Convert Freezer to Fridge in ~10 mins
- 10-in-1 Convertible Modes
- Upto 15 days of freshness in fridge and freezer
- Upto 2X longer Vitamin Preservation with 6th Sense Nutrilock Technology
- Prevents excress ripening of fruits and vegetables with Zeolite Technology
- Upto 50% Energy Saving with Mini Ref Mode
LG 43 inch (108cm) 4K UHD Smart AI TV , FILMMAKER MODE with Dolby Atmos (43UA83006LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 AI Processor 4K Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- Dolby Atmos with Filmmaker Mode
IFB 243 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator with Surround Cool (IFBFF-2902IBS, Grey-Steel)
| Brand | IFB |
| Capacity | 243Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Grey Steel |
LG 8Kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine, Roller Jet Pulsator + Soak (P8035SRAZA, Burgundy)
Highlights
- 5 Year Motor Warranty
- Roller Jet Pulsator with Soak- Better wash with effective scrubbing
- Wind Jet Dry- Fast dry by air jet system
- Rat Away- Base, drain hose & back cover plastic material is mixed with Rat Away material
- 3 + 1 Wash Programs- Washing programs for an effective wash
- BEE Star Rating- 5 Star Rating
Impex evoQ 43 Inch QLED Google Smart LED TV | Dolby Vision, Dolby Atmos, Android 14 (43S4QLC3,4 Year Warranty)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 43 Inch |
| Display Technology | UHD 4K |
Haier 80cm (32 Inch) HD Ready Smart Google LED TV, Dolby Audio (H32K82FX)
| Brand | Haier |
| Smart Feature | Google Assistant,Dolby Audio |
| Resolution | 1366*768 |
LG 8 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine, In-built Heater and Wifi (T80V4MB1S,Middle Black)
Highlights
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, More durability
- In Built Heater with Steam- Allergy Removal
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbo Drumâ„¢- Better washing with LG smart motions
- LG ThinQ® with Wi-Fi
IFB 9 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washing Machine with Wifi, RPM 1400(Executive OXN 9014K CMS, Onyx Grey)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- Aqua Energie
Faber Hob 3 Burner Auto-Ignition (SUPERIA HT903 BR AI, Black Glass)
| Brand | Faber |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
Pureflames PRO 90cm Chimney (Black)
Highlights
- Concave Filter
- Motion Sensor
- Metal Housing & Metal Blower
Faber 60 cm Auto Curved Clean Chimney (HOOD ACE PRO 3D IN HC PB FL BK 60, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1150m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 600x415x475mm |
Samsung Galaxy A06 5G ( 4GB RAM,128 GB Storage ,Black)
| Brand | Samsung |
| Model Name | A06 |
| Color | Black |
| Display Size | 17.13 cm |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Back Camera | 50 MP + 2MP |
| Front Camera | 8MP |
| Battery Capacity | 5000mAh |
Samsung 1.38m (55 Inch) Crystal 4K UHD Smart TV (UA55U8400FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Samsung 1.63m (65 Inch) Crystal 4K UHD Smart TV (65U8400FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 65 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
IFB 7 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washing Machine, RPM 1200 (Serena BXN 7012K CMS, Black)
Highlights
- Powered by Ai
- Power Steam
- Eco Inverter Motor
Impex 55 inch UHD Smart LED TV with Android 14 & Dolby Atmos (evoQ 55S4RLC3,Black)
| Brand | Impex |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Technology | UHD |
| Resolution | 3840*2160 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.











CONVENCTION
SOLO
Combo Offers