Sound Bars
LG Home Theater Soundbar 600W, 5.1Ch, AI Sound Pro and Wireless Rear Sound, Dolby Digital (S65TR)
Highlights
- Easy Soundbar control for TV with WOW Interface
- Always ideal audio from AI Sound Pro and Wireless Rear Sound
- Diverse listening experiences with 3-Band EQ
- Immersive 600W 5.1ch surround sound
LG Soundbar for QNED TV with Dolby Atmos, 3.1.1 Channel, Center Up-firing Speaker (S70TY)
| Brand | LG |
| Configuration | 3.1.1 Channel |
| Power Output | 400 W |
JBL 220W Cinema SB180, Wireless Subwoofer for Extra Deep Bass, 2.1 Channel Home Theatre
| Brand | JBL |
| Total speaker power | 220W |
| Product Type | 2.1 Channel Home Theatre |
LG Soundbar for TV 2.1 channel (S40T)
| Brand | LG |
| Model Name | S40T |
LG Soundbar 100W,Bluetooth(SP2)
| Brand | LG |
| Configuration | 2.1 Channel |
| Power Output | 100 W |
| Model Name | SP2 |
Sony 2.1ch Soundbar ( HT-S400,Wireless subwoofer)
Convenient OLED display window
X-Balanced Speaker Unit
2.1ch (wireless Subwoofer)
Sony 5.1ch 1000 Watts Dolby Home Theatre System (HTS500RF,HDMI & Optical Connectitvity, USB Playback)
Highlights
- DTS format support
- HDMI ARC
- USB port
- Optical input
Home Theater Sony HT-S40R
Brand ‎Sony
Model Name ‎HT-S40R
Compatible Devices ‎Television
Special Features ‎Wireless, Bluetooth, Surround Sound System
Audio Output Mode ‎Surround
Speaker Surround Sound Channel Configuration ‎5.1
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.



CONVENCTION
SOLO
Combo Offers