LED TV
Samsung 1.38m (55 Inch) QLED 4K Smart TV (QA55Q7FAAULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55 Inches |
| Picture Engine | Q4 AI Processor |
| Product Type | QLED |
Impex 65 Inch 4K UHD QLED WIOS Whale Series Smart TV (WIOS 65A4QSK1)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 65 Inch |
| Display Technology | QLED |
BPL 165 cm (65 inch) Ultra HD (4K) Google Smart LED TV with Dolby Vision and Atmos(65U-D5310)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 65 Inches |
| Display Technology | UHD 4K |
| Resolution | 3840 x 2160 |
Hisense 65 Inch UHD 4K VIDAA Smart Led TV (65A6Q)
Highlights
- 4K UHD
- 4K AI Upscaler
- AI Smooth Motion
- Dolby Audio
- Game Mode PLUS 60hz
- Game Bar
- VIDAA Smart TV
- Voice Control
- Precision Colour
Samsung 1.38m (55 Inch) Crystal 4K UHD Smart TV (UA55U8600FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Samsung 1.38m (55 Inch) Crystal 4K UHD Smart TV (UA55U8400FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Haier 139cm (55 Inch) QLED 4K Smart Google Led TV (55S800QT-P)
Highlights
- Dolby Vision Atmos
- Hands Free Voice Control
-
Resolution 3840*2160
LG 55 Inch (139cm) 4K UHD AI Smart TV , FILMMAKER MODE with Dolby Atmos (55UA83006LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 AI Processor 4K Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- Dolby Atmos with Filmmaker Mode
IMPEX 55 Inch 4K QLED Google Smart TV ,120Hz ,Dolby Audio (evoQ 55S4QLF3)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 55 Inch |
| Display Technology | QLED |
Sony 108cm (43 inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-43S25M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 43 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
Sony 108cm (43 Inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-43S22M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 43 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
LG 139cm (55 Inch) 4K UHD AI Smart Led TV with 7 AI Processor Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (55UA82506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 & super upscaling
- AI picture Pro, AI Sound Pro powered by alpha 7 AI processor 4K Gen8
- Cinematic Experience with Filmmaker mode & Dolby Atmos
- Enjoy smart experiences with Chromecast built-in, built-in Alexa, and compatibility with Google Assistant and Apple AirPlay.”
IMPEX 55 Inch 4K QLED Google Smart TV, Dolby Vision | Dolby ATMOS (evoQ 55S4QLC3)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 55 Inch |
| Display Technology | QLED |
BPL 139 cm (55 inch) Ultra HD webOS Smart TV(55U-E7300)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3840×2160 |
Haier 139cm (55 Inch) 4K Ultra HD Smart Google TV With Hands Free voice Control (55P7GT-P)
Highlights
- Dolby Vision.Atmos
- Hands Free Voice Contol
- Metal Bezeless
-
Resolution 3840*2160
LG 108cm (43 Inch) 4K UHD NANO Smart LED TV, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (43NANO83A6A)
Highlights
- Pure Colors in Real 4K, vivid colors paired with astounding detail
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 4K AI Processor Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- High resolution on a massive Ultra Big TV screen with Dolby Atmos
Impex 55 inch UHD Smart LED TV with Android 14 & Dolby Atmos (evoQ 55S4RLC3,Black)
| Brand | Impex |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Technology | UHD |
| Resolution | 3840*2160 |
Haier 139cm (55 Inch) 4K Ultra HD Smart Google Led TV (H55K85FUX)
Highlights
- Google Assistant
- Resolution 3840*2160
- Dolby Audio
BPL 139 cm (55 inch)UHD LED Smart TV with with Dolby Vision and Atmos(55U-D5310)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Technology | UHD |
| Resolution | 3840 x 2160 |
LG 109.22cm (43 Inch) UHD AI 4K Smart TV(43UT90506LB)
| Brand | LG |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3,840 x 2,160 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.







CONVENCTION
SOLO
Combo Offers