BPL 165 cm (65 inch) Ultra HD (4K) Google Smart LED TV with Dolby Vision and Atmos(65U-D5310)
(inclusive of all taxes)
Brand BPL
Screen Size 65 Inches
Display Technology UHD 4K
Resolution 3840 x 2160
SKU: BPL 65U-D5310 Brand:
Description
Model 65U-D5310
Brand BPL
Response Time 6.5 ms
Refresh Rate 60 Hz
Screen Resolution 3840 x 2160
Screen Size (Diagonal) 165 cm (65 inch)
Wi-Fi Yes
Weight (with stand) 24.4 kg
Weight (without stand) 17.8 kg
Formats Supported
No. of USB Ports 2
No of HDMI Ports 4
USB 2
Power Supply
100-240Vac, 50Hz/60Hz