REDMI
Redmi 15A 5G (6GB RAM/128GB Storage, Ace Black)
| Display Size | 6.9Â Inch |
| Rear Camera | 32 MP |
| Front Camera | Â 8 MP |
| Android Version | Android 16 |
| MIUI Version | HyperOS 3.0 |
| Battery Capacity | Â 6300 mAh |
Redmi 15A 5G (4GB RAM/128GB Storage, Ace Black)
| Display Size | 6.9Â Inch |
| Rear Camera | 32 MP |
| Front Camera | Â 8 MP |
| Android Version | Android 16 |
| MIUI Version | HyperOS 3.0 |
| Battery Capacity | Â 6300 mAh |
Redmi Note 15 5G (8GB/256GB Storage, Glacier Blue)
| Display Size | 6.77 Inch |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Resolution | 2392 × 1080 |
| CPU | Octa-core processor |
| Battery Capacity | 5520 mAh |
Redmi A7 Pro 5G (4GB RAM/64GB Storage, Sunset Orange)
| Display Size | 6.9Â Inch |
| Rear Camera | 32 MP |
| Front Camera | Â 8 MP |
| Android Version | Android 16 |
| MIUI Version | HyperOS 3.0 |
| Battery Capacity | Â 6300 mAh |
Redmi Note 15 5G (8GB/256GB Storage, Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note A15 |
| Color | Black |
| Display Size | Â 6.77 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery Capacity | 5520 mah |
Redmi Note 15 5G (8GB/128GB Storage, Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note A15 |
| Color | Black |
| Display Size | Â 6.77 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery Capacity | 5520 mah |
Redmi Note 15 5G (8GB/128GB Storage, Glacier Blue)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note A15 |
| Color | Glacier Blue |
| Display Size | Â 6.77 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery Capacity | 5520 mah |
Redmi 15 5G (6GB/128GB Storage, Midnight Black)
₹18,499.00| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A15 |
| Color | Midnight Black |
| Display Size | Â 6.9 Inches |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 7000 mah |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.

CONVENCTION
SOLO
Combo Offers