Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
Kettle Prestige PKOSS1.5L(41587)
| Brand | Prestige |
| Product | Kettle |
| Capacity | 1.5 Litres |
Faber 1.8 L Electric Kettle With Stainless Steel Body (FK 1.8L SS)
| Brand | Faber |
| Product | Kettle |
| Capacity | 1.8 Litres |
Prestige 1.8 L PKOSS Stainless Steel Electric Kettle 1500W (Silver)
| Brand | Prestige |
| Product | Kettle |
| Capacity | 1.8 Litres |
Crompton Rhino 1000 W Heavy Weight Dry Iron(ACGEI-RHINO)
| Brand | Crompton |
| Type | Dry |
| Wattage | 1000W |
Iron Box Philips GC157
Â
Key Features
Â
1100W
Metalic tip
American Heritage Black sole
Hand Mixer Onix OHM150
Brand ONIX
Colour White & Cyan Blue
Material Plastic
Blade Material Magnetic Steel
Voltage 240 Volts
Wattage 150 Watts
Iron Box Preethi Express
Button Groove
Easy storage of wire cord
Swivel Action
Auto – Off Pilot light
Linished Soleplate
Scratch resistance, and durable
(Price mentioned is inclusive of all taxes)
Crompton 300W ChopMaxx Electric Vegetable Chopper (Black & Golden)
Highlights
- Smooth Operation
- Easy To Clean
Stabilizer Vguard VG50 (One Refrigerator Up to 300 L)
| Brand | VGuard |
| Application | One Refrigerator Up to 300 L |
| Model | VG 50 |
| Warranty | 3 year |
Iron Box Philips GC181
| Brand | Philips |
| Product | Iron Box |
| Power | 1000W |
| Weight | 1.6kg |
Boche Pressure Cooker 5LTR IB (UPC5LIB)
| Brand | Boche |
| Product | Pressure Cooker |
| Type | Aluminium |
| Capacity | 5ltr |
Pressure Cooker Prestige Popular Svachh SS2L(20171)
Capacity 2 L
Type Aluminium
Controls Spillage
Pressure Cooker Nolta SS Delight O/LID3L
Capacity 3 Liter Stainless steel Induction copatible (Price mentioned is inclusive of all taxes)
Iron Box Preethi ExpressCandy
Button Groove
Easy storage of wire cord
Swivel Action
Auto – Off Pilot light
Black American Heritage Soleplate
Scratch resistance, and durable
Reliability
(Price mentioned is inclusive of all taxes)
Pressure Cooker Prestige Popular Svachh SS3L(20172)
Capacity 3 L
Type Aluminium
Controls Spillage
Mini Metallic Safety Plug
Stabilizer Vguard VGSD 50 (One Refrigerator Up to 300 L)
| Brand | VGuard |
| Model | VGSD 50 |
| Capacity | 2 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Vguard Stabilizer Mini crystal (LED TV up to 82 cm (32)+Set Top Box)
| Brand | VGuard |
| Model | Mini Crystal |
| Capacity | 1.3 Ampere |
| Warranty | 3 year |
V-guard Stabilizer Neo crystal (LED TV up to 43 Inch+Set Top Box)
| Brand | VGuard |
| Model | Neo Crystal |
| Capacity | 1.3 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Stabilizer VGuard V400DLX (One AC Up to 1.5 Ton)
| Brand | VGuard |
| Suitable for AC | Â upto 1.5 ton |
| Model | v400DLX |
| Warranty | 3 year |
Iron Box Philips GC1905
| Brand | Philips |
| Capacity | Steam Iron |
| Power | 1440W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.








CONVENCTION
SOLO
Combo Offers