Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
Philips 4.1 L Digital Air Fryer (Black,NA221/00)
| Brand | Philips |
| Product | Ary Fryer |
| Colour | Black |
| Watts | 1400W |
Sujata 900 Watts 3 Jar Juicer/Mixer Grinder (Multimix)
| Brand | Sujata |
| Product | Juicer Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
IFB 20 L Solo Microwave oven (20PM-MEC2B, Black)
| Brand | IFB |
| Capacity | 20 litres |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Solo |
V Guard Cook Top 3 Burner (VGS3D)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Elgi Ultra 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder(Metamix,Candy Yellow)
| Brand | Elgi Ultra |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Faber 3 Burner Auto Ignition Hob Cooktop (JUMBO 3BB BK AI)
| Brand | Faber |
| Product | Hob Cooktop |
| No of Burner | 3 |
VGuard Glado 6L Water Heater White
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | Â 6 Litre |
| Model Name | Glado 6 |
| Power in Watts | 3000 W |
Panasonic 2L Wet Grinder MKGW200W
| Brand | Panasonic |
| Product | Grinder |
| Capacity | 2ltrs |
| Power Consumption | 240 Watt |
Havells 6L Horizontal Storage Water Heater (Fabia Prime H, White Blue)
Highlights
- Temperature setting knob
- Dual Safety adapter: For fire & electric shocks
- Whirlflow Technology: 20% more hot water output
V Guard Cooktop 4 Burner (VGS4E)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 4 |
Tab Top Grinder Elgiultra Grindplusgold2L
| Brand | ElgiUltra |
| Product | Grinder |
| Capacity | 2ltrs |
| Power Consumption | 150 W |
VGuard Sprinhot Plus 6L Water Heater (Ivory)
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 6 Litre |
| Model Name | Sprinhot Plus 6 |
| Power in Watts | Â 3000 W |
V-guard Sprinhot plus 10L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 10 Litre |
| Model Name | Sprinhot Plus 10 |
| Power in Watts | 3000 W |
Gadzo 80 cm (32 inches) HD Ready Smart LED TV (ECS32,Black)
| Brand | Gadzo |
| Screen Size | 32 inches |
| Display Technology | HD Ready |
| Resolution | 1280 x 720 |
Sujata 1000 Watts 4 Jar Mixer Grinder(MG03 ,Black)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | Black |
| Wattage | 1000 watts |
Inverter V-Guard Smart 1650
SALIENT FEATURES
Complete control with remote monitoring through the mobile app, allowing you to turn the UPS ON/OFF and switch between Normal, UPS, and Power Saver modes to optimize backup time as per your needs.
Longer battery life with Adjustable Charging Modes that optimize charging profiles based on your selected battery type.
Equipped with an advanced SMPS charger using DSC Pulse Width Modulation technology ensuring faster, efficient, and reliable battery charging.
Seamlessly integrates with Alexa and Google Home, enabling effortless voice control for a truly smart power experience.
Effortlessly configure settings, switch modes, and manage your UPS directly from your smartphone for complete control.
Monitor your power usage in real-time and identify opportunities to save energy with intelligent load tracking.
Supports two-wheeler EV charging up to 350W, with actual capacity depending on the make and type of the charger.
Save energy effortlessly with the Power Saving Configuration that lets you activate or schedule Holiday Mode via the mobile app, with smart reminders to manage it on time.
DSC-based Pure Sinewave Output ensures smooth, stable power delivery, making it perfectly safe for computers, appliances, and other sensitive electronic devices.
Intelligent cooling system that adjusts fan speed based on load and temperature, ensuring quieter operation and enhanced efficiency.
Easily monitor UPS status, receive real-time alerts, control key functions, and even adjust fan speed directly through the smart mobile app.
Easily manage and extend your UPS battery backup using the smart mobile app, optimizing settings to maximize battery life and ensure longer power during outages,
Easily customize your UPS output voltage and backup time according to your needs, either through the mobile app or manual switch.
Redmi A5 (4GB/128GB Storage, Jaisalmer Gold)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Jaisalmer Gold |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
Redmi A5 (4GB/128GB Storage, Pondicherry Blue )
| Brand | Redmi |
| Model Name | Â A5 |
| Color | Pondicherry Blue |
| Display Size | Â 6.88 Inches |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 32MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 5200 mah |
Eureka Forbes Maxxvac with Cyclonic Technology Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 2200 mm of WC (22 KPA) |
| Dust Capacity | Â 2 litres |
| Dimensions | 400 x 270 x 250 mm |
Preethi 750 W Zodiac Stardust MG 265 Mixer Grinder, 5 Jars including Masterchef Jar, Super Extractor Copper/Black
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 5 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.












CONVENCTION
SOLO
Combo Offers