Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 109.22 cm (43 Inch) UHD AI 4k Smart TV (43UA73506LA)” has been added to your cart. View cart
BOSCH 7 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1200 rpm (Series 4,WGA12208IN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 7 Kg |
| Series | 4 |
| RPM | 1200 |
LG 7Kg 5 Star Fully Automatic Inverter Direct Drive Front Load Washing Machine, Wifi (FHB1207Z4M, Middle Black)
Highlights
- Inverter Direct Drive
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
IFB 6.5 kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine Rpm1200 (IFB Senorita MSN 6512K CMS, Metallic Silver)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- Eco Inverter Motor
IFB 1.5 Ton 3 Star Convertible Inverter AC ( CI173SS22RGM1)
| Brand | IFB |
| Capacity | 1.5 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Convertible | Yes |
IFB 243 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator with Surround Cool (IFBFF-2902IKGT, Black Glass Finish)
| Brand | IFB |
| Capacity | 243 Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Black Glass Finish |
IFB 7 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Wifi Washing Machine, RPM 1200 (Serena MSN 7012K CMS, Metallic Silver)
Highlights
- Powered by Ai
- Power Steam
- Eco Inverter Motor
Samsung 108cm (43 Inch) Crystal 4K UHD Smart Led TV (UA43U8100FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 43 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Haier 1.2 Ton 3 Star Convertible Inverter AC, 2025 Model (HSU15V-TMS3BN-INV)
| Brand | Haier |
| Capacity | 1.2 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
LG 108cm (43 Inch) 4K UHD AI Smart Led TV with a7 AI Processor Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (43UA82506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 & super upscaling
- AI picture Pro, AI Sound Pro powered by alpha 7 AI processor 4K Gen8
- Cinematic Experience with Filmmaker mode & Dolby Atmos
- Enjoy smart experiences with Chromecast built-in, built-in Alexa, and compatibility with Google Assistant and Apple AirPlay.”
LG 109.22 cm (43 Inch) UHD AI 4k Smart TV (43UA73506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 Pro
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 4K AI Processor Gen8
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- High resolution on a massive Ultra Big TV screen
Haier 7 Kg 5 Star Front Load Washing Machine,Super Drum(HW70-IM12929BK,Black)
Highlights
- Super Drum
- Inverter Motor
- Refresh
Faber 90cm Chimney (Zenith FLSCACBK90,Black)
| Brand | Faber |
| Product | Chimney |
| Suction | 1350 m³/hr |
Bosch 7 Kg Fully Automatic Front Load Series 4 Washing Machine ,1200Rpm(WGA1220SIN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 7 Kg |
| RPM | 1200 |
| Dimensions | 848 x 598 x 590 mm |
‎Godrej 272 Litre 2 Star Double Door Frost Free Refrigerator (RT EONCRYSTAL 310B RI OB, Onyx Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 272 Ltr |
| Colour | Onyx Black |
| Energy Rating | 2 Star |
LG 7Kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine,Direct Drive (FHB1207Z2M, Middle Black)
Highlights
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
- Bigger Capacity
- Touch Panel
LG 272 L 2 Star Convertible Double Door Refrigerator, Smart Diagnosis (GL-S312SNBY, Natural Beige Finish)
Highlights
- Smart Diagnosis
- Auto Smart Connect
- Multi Air Flow
- Smart Inverter Compressor
Godrej 1.2 Ton 3 Star Convertible Inverter AC (1.2T SIC 15TTC3-WZA, White)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 1.2 Ton |
| Colour | White |
| Energy Rating | 3 Star |
Whirlpool 260 L Frost Free Triple Door Refrigerator (FP283DPROTROY, Alpha Steel)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 260 Ltr |
| Colour | Alpha Steel |
LG 8Kg 5 Star Top Load Washing Machine, Smart Inverter Motor, In-built Heater(T80V4OB1S, Onyx Black)
Key Features
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, More durability
- In Built Heater with Steam- Allergy Removal
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbo Drum- Better washing with LG smart motions
- LG ThinQ® with Wi-Fi
Samsung 236 L 3 Star Convertible Inverter Double Door Refrigerator (RT28C3733BX, Luxe Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 236 Ltr |
| Colour | Luxe Black |
| Energy Rating | 3 Star |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.








CONVENCTION
SOLO
Combo Offers