Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Voltas 1.0 Ton 3 Star Convertible Inverter AC (1T SAC 123V VECTRA ELITE-1)” has been added to your cart. View cart
IMPEX 43 Inch QLED UHD 4K Smart Google LED TV, Android 14 (43S4QLF3, 4 Year Warranty)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 43 Inch |
| Display Technology | QLED |
Samsung 236L 2 Star Double Door Refrigerator with All Around Cooling ,2026 Model (RT40H28W2P, Elegant Inox)
| Brand | Samsung |
| Capacity | Â 236L |
| Colour | Elegant Inox |
| Energy Rating |  2 Star |
Haier 108cm (43 Inch) 4K Ultra HD Smart Google TV With Hands Free voice Control (43P7GT-P)
Highlights
- Dolby Vision.Atmos
- Hands Free Voice Contol
- Metal Bezeless
-
Resolution 3840*2160
Godrej 1 Ton 3 Star 5 In 1 Convertible Inverter AC , Wi-Fi (SIC 12TTC3 GYQ IOT, White)
Highlights
- Ai Technology
- Smart IOT
- Voice-enabled (Alexa)
- App-enabled
- i-Sense technology
- Smart diagnosis
- Silent Operation
- Pure air filter
- Anti-corrosive coating
- 100% copper condenser & connecting pipe
- Power-saving inverter technology
IFB 9 kg 5 Star Top Load Fully Automatic Washing Machine, RPM 720(TL900NB2S, Noir Black)
Highlights
- Powered by Ai
- Soft Close Door
- 360° Bi-Axial Rotation
Sony 80cm (32 Inches) High Dynamic Range HDR Smart Google TV(KD-32W835)
| Brand | Sony Bravia |
| Screen Size | 32 inch |
| Display Technology | High Dynamic Range |
| Resolution | 1366 x 768 |
Impex 43 inch 4k UHD Google LED TV with 4 Year Warranty (EVOQ 43S4RLD2,Black)
| Brand | iMPEX |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Â HD LED |
| Resolution | 3840*2160 |
Panasonic 1 Ton 3 Star Convertible Inverter Split AC (RU12BKY,White)
| Brand | Panasonic |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
LG 8 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine, In-built Heater and Wifi (T80V4MB1S,Middle Black)
Highlights
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, More durability
- In Built Heater with Steam- Allergy Removal
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbo Drumâ„¢- Better washing with LG smart motions
- LG ThinQ® with Wi-Fi
LG 246 L 3 Star Frost Free Double Door Refrigerator,Smart Inverter Compressor(GL-N262SPZX,Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 246 Ltr |
| Colour | Shiny Steel |
| Energy Rating | 3 Star |
JBL Cinema 3.1 Channel 440W Dolby Audio Soundbar with Wireless subwoofer for extra deep bass (SB590,Black)
| Brand | JBL |
| Model Name | SB590 |
| Product Type | 3.1 Channel soundbar |
Impex evoQ 43 Inch QLED Google Smart LED TV | Dolby Vision, Dolby Atmos, Android 14 (43S4QLC3,4 Year Warranty)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 43 Inch |
| Display Technology | UHD 4K |
Faber Hob 3 Burner Auto-Ignition (Della HD783 CI AI, Matt Finish)
| Brand | Faber |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
Redmi Note 15 5G (8GB/256GB Storage, Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note A15 |
| Color | Black |
| Display Size | Â 6.77 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery Capacity | 5520 mah |
Bosch 264 L 2 Star Double Door Refrigerator ( CTN29S02NI, Shiney Silver)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 264 Ltr |
| Colour | Shiney Silver |
| Energy Rating | 2 Star |
Whirlpool 235L 2 Star Convertible Frost Free Double-Door Refrigerator (IFPRO INV CNV 278 ILLUSIA STEEL )
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 235 L |
| Colour | ILLUSIA STEEL |
| Energy Rating | 2 Star |
Panasonic 108cm (43 Inches) Ultra HD 4K LED Android TV (TH-43MX700DX, Black)
| Brand | Panasonic |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Â 4K HDR |
| Resolution | 3840*2160 |
Voltas 1.0 Ton 3 Star Convertible Inverter AC (1T SAC 123V VECTRA ELITE-1)
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Convertible | 4-in-1 |
5 Year Comprehensive Warranty Offer valid till 30th APR 2026 *
Free Standard Installation Offer valid till 30th APR 2026 *
TCL 43 Inch QLED UHD 4K Smart Google LED TV (43P7K)
Highlights
- QLED
- Slim & Uni-body
- AiPQ Processor
- Dolby Vision · Atmos
- HDR10+
- HVA Panel
Hisense 108cm (43 Inch) QLED Google Smart Led TV, Dolby Vision (43Q6Q)
Highlights
- QLED Color
- AI 4K Upscaler
- Game Mode Plus
- AI Smooth Motion
- Dolby Vision Atmos
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.
















CONVENCTION
SOLO
Combo Offers