Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 32 L Charcoal Convection Microwave Oven with Scan-To-Cook, Diet Fry, Steam Chef, Motorised Rotisserie (MJEN326UHW,Black)” has been added to your cart. View cart
LG 9 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine, Smart Inverter Motor and WIFI (T90V4MB1S,Middle Black)
Highlights
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, More durability
- In Built Heater with Steam- Allergy Removal
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbo Drumâ„¢- Better washing with LG smart motions
- LG ThinQ® with Wi-Fi
Impex evoQ 43 Inch UHD Smart Android LED TV, Dolby Atmos (43S4RLC3)
| Brand | Impex |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | UHD |
| Resolution | 3840*2160 |
OPPO F31 5G(8 GB RAM,128 GB Storage, Midnight Blue)
| Brand | OPPO |
| Model Name | F31 5G |
| Color | Midnight Blue |
| Display Size | 16.69 CM |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP+2 MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery | 7000 mAh |
IMPEX 43 Inch Full HD QLED Smart Google TV, Dolby Audio, 4 Year Warranty (43S3QLF3)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 43 Inch |
| Display Technology | QLED |
IFB 265 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator with Surround Cool (IFBFF-3152IKST, Black Steel)
| Brand | IFB |
| Capacity | 265 Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Black Steel |
Godrej 1 Ton 3 Star Convertible Inverter AC (1T SIC 12TTC3-WYQ, White)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 1 Ton |
| Colour | White |
| Energy Rating | 3 Star |
LG 32 L Charcoal Convection Microwave Oven with Scan-To-Cook, Diet Fry, Steam Chef, Motorised Rotisserie (MJEN326UHW,Black)
Highlights
- 32L Wi-Fi enabled Microwave Oven
- Charcoal Lighting Heaterâ„¢
- 360° Motorised Rotisserie
- Diet Fryâ„¢
- Ghee in 12 minutes*
- 30 Heart Friendly Recipes
Voltas 1 Ton 3 Star Convertible Inverter Split AC (123V Vectra Elegant)
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Convertible | 4-in-1 |
5 Year Comprehensive Warranty Offer valid till 30th APR 2026 *
Free Standard Installation Offer valid till 30th APR 2026 *
LG 242 L 2 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator (GL-N292BDSY, Dazzle Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 242L |
| Colour | Dazzle Steel |
| Energy Rating | 2 Star |
Home Theater Sony HT-S40R
Brand ‎Sony
Model Name ‎HT-S40R
Compatible Devices ‎Television
Special Features ‎Wireless, Bluetooth, Surround Sound System
Audio Output Mode ‎Surround
Speaker Surround Sound Channel Configuration ‎5.1
Faber 90 cm Auto Clean Chimney (HOOD CYGNUS IN 3D HC SC FL BK 90, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1400m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 900x415x470 mm |
‎Godrej 244 Litre 2 Star Double Door Frost Free Refrigerator (RT EONCRYSTAL 280B RI OB, Onyx Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 244 Ltr |
| Colour | Onyx Black |
| Energy Rating | 2 Star |
Philips Digital 55L Oven Toast Grill with Opti Temp Technology (HD6977/00, Black)
| Brand | Philips |
| Capacity | Â 55 L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | OTG |
Whirlpool 10 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with In-Built Heater (360° Bloomwash Pro, Graphite Grey)
Highlights
- 360 Bloomwash Technology
- Catalytic Soak
- Power Dry Technology
- Hard Water Wash
IFB 1 Ton 3 Star Convertible Inverter AC (CI133SS11RGM1)
| Brand | IFB |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Convertible | Yes |
Panasonic 108cm (43 Inch) Full HD Smart LED TV (TH-43PS550DX, Black)
| Brand | Panasonic |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Full HD |
LG 32 L Scan-To-Cook Charcoal Convection Microwave Oven (MJEN326ULW, Black)
Highlights
- 32L Wi-Fi enabled Microwave Oven
- Charcoal Lighting Heaterâ„¢
- 360° Motorised Rotisserie
- Diet Fryâ„¢
- Ghee in 12 minutes*
- 30 Heart Friendly Recipes
LG Soundbar for QNED TV with Dolby Atmos, 3.1.1 Channel, Center Up-firing Speaker (S70TY)
| Brand | LG |
| Configuration | 3.1.1 Channel |
| Power Output | 400 W |
Redmi Note 15 5G (8GB/128GB Storage, Glacier Blue)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note A15 |
| Color | Glacier Blue |
| Display Size | Â 6.77 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery Capacity | 5520 mah |
Redmi Note 15 5G (8GB/128GB Storage, Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note A15 |
| Color | Black |
| Display Size | Â 6.77 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery Capacity | 5520 mah |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.











CONVENCTION
SOLO
Combo Offers