Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
Faber 90 cm Auto Curved Clean Chimney (HOOD ACE PRO 3D IN HC PB FL BK 90, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1150m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 900x415x475mm |
Haier 9 Kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washing Machine with Wifi (HW90-DM14959CS8U1, Dark Jade Silver)
Highlights
- Direct Motion Motor
- Super Drum
- Refresh
Samsung Galaxy A06 5G ( 4GB RAM,128 GB Storage ,Black)
| Brand | Samsung |
| Model Name | A06 |
| Color | Black |
| Display Size | 17.13 cm |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Back Camera | 50 MP + 2MP |
| Front Camera | 8MP |
| Battery Capacity | 5000mAh |
Eureka Forbes Aquaguard Superio WS RO+UV+TA+SS
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard Superio WS RO+UV+TA+SS |
| Storage Capacity | 5 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 356 x 268 x 528 mm |
Eureka Forbes Aquaguard EDEN UV+SS
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SLIM GLASS RO+UV+TA |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 356*268*528 |
Eureka Forbes Aquaguard Slim Glass RO+UV+TA
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SLIM GLASS RO+UV+TA |
| Storage Capacity | 3.6 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 360 x 210 x 520 |
Eureka Forbes Aqua guard SimTech Glass UV Storage Copper Water Purifier
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SimTech |
| Storage Capacity | 2.5 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 360 x 210 x 520 |
Godrej 308L 2Star Convertible Double Door Frost Free Inverter Refrigerator(RT EONVIBE 346B RCIT, Matt Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 308 Ltr |
| Colour | Matt Black |
| Energy Rating | 2 Star |
‎Godrej 472L 2 Star Double Door Frost Free Inverter Refrigerator (RT EONREGALIS 517B RCI, Champagne Gold)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 472 Ltr |
| Colour | Champagne Gold |
| Energy Rating | 2 Star |
Samsung 108cm (43 Inch) Crystal 4K UHD Smart Led TV (UA43U8100FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 43 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Samsung 1.08m (43 Inch) Crystal 4K UHD Smart Led TV (UA43U8600FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 43 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Samsung 1.38m (55 Inch) Crystal 4K UHD Smart TV (UA55U8600FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Samsung 1.38m (55 Inch) Crystal 4K UHD Smart TV (UA55U8400FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
BOSCH 8 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1400 Rpm (Series 4,WGA2341SIN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 Kg |
| RPM | 1400 |
| Dimensions | 848 x 598 x 590 mm |
Samsung 1.38m (55 Inch) QLED 4K Smart TV (QA55Q7FAAULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 55 Inches |
| Picture Engine | Q4 AI Processor |
| Product Type | QLED |
Samsung 1.38m (55 Inch) Neo QLED 4K Smart AI TV (QA55QN85DBULXL)
| Brand | Samsung |
| Refresh Rate | 120Hz Native |
| Picture Engine | NQ4 AI Gen2 Processor |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Samsung 1.63m (65 Inch) Crystal 4K UHD Smart TV (65U8400FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 65 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Pureflames 78cm 3 Burner Hob (SERA 70)
| Brand | PureFlames |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Pureflames 76cm 3 Burner Hob (777 N)
| Brand | PureFlames |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Pureflames 78cm 3 Burner Hob (Vega 70)
| Brand | PureFlames |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.







CONVENCTION
SOLO
Combo Offers