Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Bosch 8 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine 680 rpm (WOE800D0IN)” has been added to your cart. View cart
LG 225L 1 Star Double Door Smart Inverter Compressor Refrigerator ,Auto Smart Connect (GLT2216WYDS,Dazzle Steel )
Highlights
- Smart Mode – Ideal Temperature in all seasons
- Auto Smart Connect
- Smart Inverter Compressor
- Multi Air Flow
- Fresh Zone – Spacious 25 L compartment
- Lower Door Basket
Pureflames 3 Burner Auto Ignition Hob (RANGER 70)
| Brand | PureFlames |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Samsung 8.0 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with AI Wash and Super Speed With WiFi (WA80F08S2BTL, Black Caviar)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 8Kg |
| Colour | Black Caviar |
| Energy Rating | 5 Star |
Forbes Smartclean With Home Mapping Pro Vacuum Cleaner
Highlights
- The Robotic Vacuum Cleaner with Dry Vacuum and Wet Mopping
- Advance LiDar 3.0 Navigation & 360°Real-time Mapping in 5 minutes^
- Works on SmartApp
- Smart Voice control
- Self charge & Resume
- 5000 Pa HyperSuction
- Up to 5 Hours of uninterrupted cleaning
- Covers 3000+ Sq. Ft. in One Charge^^
BPL 109.22 cm (43 inch) Ultra HD (4K) LED Smart TV with Dolby Audio(43U-C7312)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | UHD 4K |
| Resolution | 3840 x 2160 |
Pureflames 60cm Chimney (DIAMOND60,Black)
| Brand | Pureflames |
| Product | Chimney |
| Suction | 1400m3/h |
IFB 243 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator with Surround Cool (IFBFF-2902IBS, Grey-Steel)
| Brand | IFB |
| Capacity | 243Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Grey Steel |
LG 108cm (43 Inch) Full HD Smart Led TV ,a5 AI Processor Gen6 (43LR56006LC)
Highlights
- Active HDR
- DTS Virtual:X Surround Sound
- Multi Tasking
- Home Dashboard
IFB 8 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with Eco Inverter Motor (TL801MS2ID, Mystic Silver)
Highlights
- Powered by AI
- ActivMix
- Aqua Energie
Formenty 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (FM12INV3FROED)
| Brand | Formenty |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
Nothing 3a lite 5G ( 8GB RAM,256 GB Storage ,White)
| Brand | Nothing |
| Model Name | 3a lite 5G |
| Display Size | 6.77 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Back Camera | 50MP+8MP+2MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery Capacity | 5000mAh |
Whirlpool 9kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with In-Built Heater (360BWPROH9.0, Midnight Grey)
Highlights
- Removes Up to 50 Tough Stains and Up to 48 hours Old Stains
- Removes Up to 99% Germs & Allergens
- 360 Bloom wash Technology
- Hot Catalytic Soak
- Hard Water Wash
LG 7.0 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine (T70AJMB1Z,Middle Black)
Highlights
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, more durability
- Auto Tub Clean – Automatic tub cleaning after every wash cycle
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbodrum – better washing inside the drum
- Turbowash – spend less time on laundry and more time living
- Smart diagnosis- instant trouble shooting
‎Godrej 244 Litre 2 Star Double Door Frost Free Refrigerator (RT EONVALOR 280B RI FS ST, Fossil Steel)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 244 Ltr |
| Colour | Fossil Steel |
| Energy Rating | 2 Star |
Whirlpool 235L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (NEO DF278 PRM, Titan Steel)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 235L |
| Colour | Titan Steel |
| Energy Rating | 2 Star |
IFB 8 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine (TL801EP1, Espresso)
Highlights
- Powered by Ai
- Soft Close Door
- 360° Bi-Axial Rotation
TCL 108 cm (43 inch) Full HD Smart Android LED TV (43S5400A)
| Brand | TCL |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Full HD |
| Resolution | 1920×1080 |
Bosch 8 kg Series 2 Fully Automatic Top Load Washing Machine 680 rpm (WOE800K0IN)
Highlights
- Anti-Tangle
- Smart Program
- Soft Closing Lid
- Easy Start
- Eco Silence drive
Bosch 8 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine 680 rpm (WOE800D0IN)
Highlights
• Anti-Tangle
• Smart Program
• Soft Closing Lid
• Easy Start
• Eco Silence drive
Godrej 233L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (RT EONALPHA 270B RI ST GL,Steel Glow)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 233Â Ltr |
| Colour | Steel Glow |
| Energy Rating | 2 Star |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers