Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Faber Hob 3 Burner Auto-Ignition (SUPERIA HT903 BR AI, Black Glass)” has been added to your cart. View cart
Whirlpool 8kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with In-Built Heater (360° Bloomwash Pro, Graphite)
Highlights
- Removes Up to 50 Tough Stains and Up to 48 hours Old Stains
- 360 Bloom wash Technology
- Catalytic Soak
- Power Dry Technology
- Hard Water Wash
Sony 2.1ch Soundbar ( HT-S400,Wireless subwoofer)
Convenient OLED display window
X-Balanced Speaker Unit
2.1ch (wireless Subwoofer)
Pureflames 78cm 3 Burner Hob (SERA 70)
| Brand | PureFlames |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Hisense 108cm (43 Inch) UHD 4K Google Smart Led TV, Dolby Atmos (43E63N)
| Brand | Hisense |
| Screen Size | 43 Inch |
| Resolution | 3840×2160 |
Realme 15X 5G (8GB/256GB, Marine Blue)
₹21,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 15X 5G |
| Color | Marine Blue |
| Display Size | 17.3 CM |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Bosch 7 kg Fully Automatic Top Load Washing Machine 680 rpm (WOE700N0IN)
Highlights
• Anti-Tangle
• Smart Program
• Soft Closing Lid
• Easy Start
• Eco Silence drive
TCL 108cm (43 Inch) Full HD QLED Google LED TV (43S5K, Black)
Highlights
- QLED
- FHD
- HDR 10
- Dolby Audio
- Google Cast
- Slim Design
- Multiple Viewing Mode
LG 28L Charcoal Convection Microwave Oven,WiFi Enabled (MJEN286UFW,Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 28L |
| Colour | Black |
| Type | Charcoal Microwave Oven |
Aquaguard Aspire Designo 2X UTC UV+UF Water Purifier ,With Mega Sediment Filter
Highlights
- 8 Stage Purification
- 3-in-1 Active Copper Infusion
- UV e-Boiling – As safe as boiled water
- Fits perfectly under the Sink
- 10X better in Chemical Removal
LG Home Theater Soundbar 600W, 5.1Ch, AI Sound Pro and Wireless Rear Sound, Dolby Digital (S65TR)
Highlights
- Easy Soundbar control for TV with WOW Interface
- Always ideal audio from AI Sound Pro and Wireless Rear Sound
- Diverse listening experiences with 3-Band EQ
- Immersive 600W 5.1ch surround sound
VIVO Y31 5G(6GB/128GB Storage, Diamond Green)
| Brand | Vivo |
| Model Name | Y31 5G |
| Color | Diamond Green |
| Display Size | 6.68 Inches |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP + 0.08 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
VIVO Y31 5G(6GB/128GB Storage, Rose Red)
| Brand | Vivo |
| Model Name | Y31 5G |
| Color | Rose Red |
| Display Size | 6.68 Inches |
| RAM | 6GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP + 0.08 MP |
| Front Camera | 8 MP |
| Battery Capacity | 6500 mAh |
Aquaguard Enrich Superio 2X RO+UV Stainless Steel Water Purifier ,With Mega Sediment Filter
Highlights
- Stainless Steel Tank
- Includes Mega Sediment Filter
- UV e-Boiling – As safe as Boiled Water
- 10X better in Chemical Removal
- LED Indicators
LG 11Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine, Roller Jet Pulsator + Soak (P1155SKAZ, Middle Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 11 Kg |
| Colour | Middle Black |
LG XBOOM Deep Bass, Powerful Sound, Karaoke Bluetooth Party Speaker (RNC5)
| Brand | LG |
| Model | RNC5 |
| Speaker Type | Tower |
| Special Feature | Bass Boost, LED Light, USB Port |
| Connector Type | Bluetooth,USB |
Faber Hob 3 Burner Auto-Ignition (SUPERIA HT903 BR AI, Black Glass)
| Brand | Faber |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
Realme 15X 5G (8GB/128GB,Aqua Blue)
₹19,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 15X 5G |
| Color | Aqua Blue |
| Display Size | 17.3 CM |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 50 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
LG 8L RO+Mineral Booster Water Purifier with Steel Tank (WW146RTLB, Black)
Highlights
- Dual Protection Stainless Steel Tank
- Digital Sterilizing care
- Mineral Booster
Pureflames PRO 90cm Chimney (Black)
Highlights
- Concave Filter
- Motion Sensor
- Metal Housing & Metal Blower
IFB 7 kg 5 Star Top Load Fully Automatic Washing Machine, 720 rpm(TL701CB1, Cobalt Blue)
|
Brand |
IFB |
| Capacity (kg) | 7 |
| Body Color | Cobalt Blue |
| Product Dimensions (WxDxH mm) | 543 x 575 x 946 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.












CONVENCTION
SOLO
Combo Offers