Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (6)
- ASUS (2)
- Bajaj (4)
- Boche (1)
- Bosch (18)
- BPL (7)
- Butterfly (1)
- CANON (1)
- Crompton (21)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (19)
- Formenty (1)
- Gadzo (2)
- Godrej (14)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (22)
- Havells (9)
- Hisense (4)
- HP (2)
- IFB (18)
- Impex (11)
- Kelvinator (1)
- Lenova (1)
- LG (74)
- MR (1)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- OPPO (4)
- Panasonic (5)
- Philips (12)
- Preethi (46)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (5)
- REDMI (5)
- Samsung (34)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (60)
- VIVO (4)
- Voltas (2)
- Whirlpool (16)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“LG 11Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine, Roller Jet Pulsator + Soak (P1155SKAZ, Middle Black)” has been added to your cart. View cart
Impex 32 inch HD Ready LED TV (Gloria 32 AY20BL)
| Brand | Impex |
| Screen Size | 32 Inches |
| Display Technology | HD Ready |
| Refresh Rate | 60Hz |
LG 11Kg Semi Automatic Top Load Washing Machine, Roller Jet Pulsator + Soak (P1155SKAZ, Middle Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 11 Kg |
| Colour | Middle Black |
Samsung 10.5 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Hexa Storm Pulsator(WT10C4260GG,Light Gray)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 10.5 Kg |
| Colour | Light Gray |
| Energy Rating | 5 Star |
Samsung 7.0 kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine with Double Storm Pulsator (WT70C3000RR,White with Wine Base)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 7 Kg |
| Colour | White with Wine Base |
| Energy Rating | 5 Star |
BOSCH 7 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1200 rpm (Series 4,WGA12208IN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 7 Kg |
| Series | 4 |
| RPM | 1200 |
BOSCH 9 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1200 rpm (Series 6,WGA1420SIN,Silver)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 9 Kg |
| Colour | Silver |
| RPM | 1200 |
BOSCH 9 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1200 rpm (Series 8,WGA1420PIN,Dark Lake)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 9 Kg |
| Colour | Dark Lake |
| RPM | 1200 |
LG 9/5Kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washer Dryer (FHD0905STB,Black)
Highlights
- AI Direct Driveâ„¢- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- TurboWash 360Ëš- Wash clothes in just 39 minutes
- Steam+ – Reduce allergens & wrinkles with steam+ cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
Haier 8 Kg 5 Star Front Load Washing Machine, Super Drum (HW80-IM12929EBK,Black)
| Brand | Haier |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | Black |
| RPM | 1200 |
Haier 7 Kg 5 Star Front Load Washing Machine,Super Drum(HW70-IM12929BK,Black)
Highlights
- Super Drum
- Inverter Motor
- Refresh
LG 32 L Charcoal Convection Microwave Oven with Scan-To-Cook, Diet Fry, Steam Chef, Motorised Rotisserie (MJEN326UHW,Black)
Highlights
- 32L Wi-Fi enabled Microwave Oven
- Charcoal Lighting Heaterâ„¢
- 360° Motorised Rotisserie
- Diet Fryâ„¢
- Ghee in 12 minutes*
- 30 Heart Friendly Recipes
Philips 6.2 L extra large Air fryer with Rapid Air Technology (NA130/00,Black)
| Brand | Philips |
| Capacity | Â 6.2 L |
| Colour | Black |
Crompton Rhino 1000 W Heavy Weight Dry Iron(ACGEI-RHINO)
| Brand | Crompton |
| Type | Dry |
| Wattage | 1000W |
LG 8.5Kg Semi Automatic Washing Machine, Roller Jet Pulsator (Black,P8535SLMZ)
| Brand | LG |
| Wash Capacity(kg) | 8.5 Kg |
| Colour | Black |
| Product Dimensions (WxHxD mm) | 810x980x480 |
Bosch 335L 3 Star 3 Door Top Freezer Frost Free Refrigerator (CMC36K03NI,Smoky Steel)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 335 Ltr Net |
| Colour | Smoky Steel |
| Series | 4 |
BPL 139 cm (55 inch) Ultra HD webOS Smart TV(55U-E7300)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3840×2160 |
BPL 109.22 cm (43 inch) Ultra HD (4K) LED Smart TV with Dolby Audio(43U-C7312)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | UHD 4K |
| Resolution | 3840 x 2160 |
BPL 165 cm (65 inch) Ultra HD (4K) Google Smart LED TV with Dolby Vision and Atmos(65U-D5310)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 65 Inches |
| Display Technology | UHD 4K |
| Resolution | 3840 x 2160 |
Whirlpool 7.5 Kg 5 star Fully Automatic Top-Load Washing Machine with In-Built Heater (Stain wash Pro 7.5kg,Grey)
Highlights
- Remove Up to 40 Tough Stains
- Zero Pressure Fill Technology
- Spiro Wash Action
- Hard Water Wash
Impex 43 inch 4k UHD Google LED TV with 4 Year Warranty (EVOQ 43S4RLD2,Black)
| Brand | iMPEX |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Â HD LED |
| Resolution | 3840*2160 |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers