Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Preethi 2 Burner Stainless Steel Gas Stove (Fino2BSS,Manual)” has been added to your cart. View cart
Eureka Forbes Super Clean Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 1600 mm (16 KPA) |
| Dimensions | 325 x 125 x 185 mm |
| Colour | Red |
Iron Box Philips GC181
| Brand | Philips |
| Product | Iron Box |
| Power | 1000W |
| Weight | 1.6kg |
Iron Box Philips GC1920
Easy and super fast emptying of the watertank
A fine spray evenly moistens the fabric
Easy and super fast filling of the water tank
(Price mentioned is inclusive of all taxes)
Panasonic 2L Wet Grinder MKGW200W
| Brand | Panasonic |
| Product | Grinder |
| Capacity | 2ltrs |
| Power Consumption | 240 Watt |
Panasonic 2L Wet Grinder MKSW200W
| Brand | Panasonic |
| Product | Wet Grinder |
| Capacity | 2ltrs |
| Power Consumption | 240 Watt |
Mr Butlers Soda Maker ItaliaOrange
| Brand | Mr Butlers |
| Colour | Italia Orange |
| Co2 cyliner | 1 |
Elgi Ultra 2.5L Wet Grinder Ultra Bigg+
| Brand | Elgi Ultra |
| Product | Grinder |
| Capacity | 2.5ltrs |
| Power Consumption | 150 W |
Preethi 2 Burner Stainless Steel Gas Stove (Fino2BSS,Manual)
| Brand | Preethi |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 2 |
Sujata 900 Watts 3 Jar Juicer/Mixer Grinder (Multimix)
| Brand | Sujata |
| Product | Juicer Mixer Grinder |
| Colour | White |
| Wattage | 900 watts |
Crompton Ameo Blend 400W Nutri blender Smoothie Maker
Highlights
- Portable
- Overheat Protection
- Superior Blade
- Smooth Operation
- Easy To Clean
DAIKIN 1.5 Ton 3 Star Inverter Split AC ,2026 Model (FTKL50XV16VKA)
| Brand | Daikin |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
DAIKIN 1.0 Ton 3 Star Inverter Split AC ,2026 Model (FTKL35XV16WAA)
| Brand | Daikin |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
Bosch 335L 3 Star Series 6 Triple Door Convertible Inverter Refrigerator (CMC36S03NI, Shiney Silver)
Highlights
- VarioInverter
- Premium Electronic Display on Door
- Power Secure Switch and CoolExtend
technology - Max Flex Convert
LG 225L 1 Star Double Door Smart Inverter Compressor Refrigerator ,Auto Smart Connect (GLT2216WYDS,Dazzle Steel )
Highlights
- Smart Mode – Ideal Temperature in all seasons
- Auto Smart Connect
- Smart Inverter Compressor
- Multi Air Flow
- Fresh Zone – Spacious 25 L compartment
- Lower Door Basket
LG 288 L 2 Star Convertible Double Door Smart Inverter Compressor Refrigerator (GLT2926PDES, Ebony Sheen)
Highlights
- Multi Air Flow
- Toughned Glass Shelves
- Auto Smart Connect
- Smart Diagnosis
- Lower Door Basket
Samsung 330L 2 Star Double Door Refrigerator with Bespoke AI ,2026 Model (RT34HG5A42S8, Elegant Inox)
| Brand | Samsung |
| Capacity | Â 330L |
| Colour | Elegant Inox |
| Energy Rating |  2 Star |
Samsung 236L 2 Star Double Door Refrigerator with All Around Cooling ,2026 Model (RT40H28W2P, Elegant Inox)
| Brand | Samsung |
| Capacity | Â 236L |
| Colour | Elegant Inox |
| Energy Rating |  2 Star |
LG 139cm (55 Inch) 4K UHD NANO Smart TV with α7 AI Processor 4K Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (55NANO83A6A)
Highlights
- Pure Colors in Real 4K, vivid colors paired with astounding detail
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 4K AI Processor Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- High resolution on a massive Ultra Big TV screen with Dolby Atmos
- Energy Star Rating – 2
LG 109.22 cm (43 Inch) UHD AI 4k Smart TV (43UA73506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 Pro
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 4K AI Processor Gen8
- Enjoy 4K Super Upscaling enhanced resolution, brightness, and clarity
- High resolution on a massive Ultra Big TV screen
Crompton 300W ChopMaxx Electric Vegetable Chopper (Black & Golden)
Highlights
- Smooth Operation
- Easy To Clean
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.












CONVENCTION
SOLO
Combo Offers