Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“IFB 243 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator with Surround Cool (IFBFF-2902IBS, Grey-Steel)” has been added to your cart. View cart
Whirlpool 235L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (NEO DF278 PRM, Titan Steel)
| Brand | Whirlpool |
| Capacity | 235L |
| Colour | Titan Steel |
| Energy Rating | 2 Star |
‎Godrej 244 Litre 2 Star Double Door Frost Free Refrigerator (RT EONVALOR 280B RI FS ST, Fossil Steel)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 244 Ltr |
| Colour | Fossil Steel |
| Energy Rating | 2 Star |
LG 7.0 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine (T70AJMB1Z,Middle Black)
Highlights
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, more durability
- Auto Tub Clean – Automatic tub cleaning after every wash cycle
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbodrum – better washing inside the drum
- Turbowash – spend less time on laundry and more time living
- Smart diagnosis- instant trouble shooting
Whirlpool 9kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with In-Built Heater (360BWPROH9.0, Midnight Grey)
Highlights
- Removes Up to 50 Tough Stains and Up to 48 hours Old Stains
- Removes Up to 99% Germs & Allergens
- 360 Bloom wash Technology
- Hot Catalytic Soak
- Hard Water Wash
Nothing 3a lite 5G ( 8GB RAM,256 GB Storage ,White)
| Brand | Nothing |
| Model Name | 3a lite 5G |
| Display Size | 6.77 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Back Camera | 50MP+8MP+2MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery Capacity | 5000mAh |
Formenty 1 Ton 3 Star Inverter Split AC (FM12INV3FROED)
| Brand | Formenty |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
IFB 8 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with Eco Inverter Motor (TL801MS2ID, Mystic Silver)
Highlights
- Powered by AI
- ActivMix
- Aqua Energie
LG 108cm (43 Inch) Full HD Smart Led TV ,a5 AI Processor Gen6 (43LR56006LC)
Highlights
- Active HDR
- DTS Virtual:X Surround Sound
- Multi Tasking
- Home Dashboard
IFB 243 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator with Surround Cool (IFBFF-2902IBS, Grey-Steel)
| Brand | IFB |
| Capacity | 243Ltrs |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Grey Steel |
Pureflames 60cm Chimney (DIAMOND60,Black)
| Brand | Pureflames |
| Product | Chimney |
| Suction | 1400m3/h |
BPL 109.22 cm (43 inch) Ultra HD (4K) LED Smart TV with Dolby Audio(43U-C7312)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | UHD 4K |
| Resolution | 3840 x 2160 |
Forbes Smartclean With Home Mapping Pro Vacuum Cleaner
Highlights
- The Robotic Vacuum Cleaner with Dry Vacuum and Wet Mopping
- Advance LiDar 3.0 Navigation & 360°Real-time Mapping in 5 minutes^
- Works on SmartApp
- Smart Voice control
- Self charge & Resume
- 5000 Pa HyperSuction
- Up to 5 Hours of uninterrupted cleaning
- Covers 3000+ Sq. Ft. in One Charge^^
Samsung 8.0 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with AI Wash and Super Speed With WiFi (WA80F08S2BTL, Black Caviar)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 8Kg |
| Colour | Black Caviar |
| Energy Rating | 5 Star |
Pureflames 3 Burner Auto Ignition Hob (RANGER 70)
| Brand | PureFlames |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Redmi Note 15 5G (8GB/256GB Storage, Black)
| Brand | Redmi |
| Model Name | Note A15 |
| Color | Black |
| Display Size | Â 6.77 Inches |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 108 MP + 8 MP |
| Front Camera | 20 MP |
| Battery Capacity | 5520 mah |
LG Soundbar for QNED TV with Dolby Atmos, 3.1.1 Channel, Center Up-firing Speaker (S70TY)
| Brand | LG |
| Configuration | 3.1.1 Channel |
| Power Output | 400 W |
LG 32 L Scan-To-Cook Charcoal Convection Microwave Oven (MJEN326ULW, Black)
Highlights
- 32L Wi-Fi enabled Microwave Oven
- Charcoal Lighting Heaterâ„¢
- 360° Motorised Rotisserie
- Diet Fryâ„¢
- Ghee in 12 minutes*
- 30 Heart Friendly Recipes
Panasonic 108cm (43 Inch) Full HD Smart LED TV (TH-43PS550DX, Black)
| Brand | Panasonic |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Full HD |
IFB 1 Ton 3 Star Convertible Inverter AC ( CI133SS11RGM1)
| Brand | IFB |
| Capacity | 1 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
| Convertible | Yes |
Whirlpool 10 kg 5 Star Fully Automatic Top Load Washing Machine with In-Built Heater (360° Bloomwash Pro, Graphite Grey)
Highlights
- 360 Bloomwash Technology
- Catalytic Soak
- Power Dry Technology
- Hard Water Wash
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers