Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Havells 3L Instant Water Heater (Zeno, White Brown)” has been added to your cart. View cart
OPPO A6X 5G(4 GB RAM,64GB Storage, Ice Blue)
| Brand | OPPO |
| Model Name | A6X 5G |
| Color | Ice Blue |
| Display Size | 17.15 CM |
| RAM | 4GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 13 MP+4 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
OPPO A6X 5G(4 GB RAM,128 GB Storage, Olive Green)
| Brand | OPPO |
| Model Name | A6X 5G |
| Color | Olive Green |
| Display Size | 17.15 CM |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 13 MP+4 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
OPPO A6X 5G(4 GB RAM,128 GB Storage, Ice Blue)
| Brand | OPPO |
| Model Name | A6X 5G |
| Color | Ice Blue |
| Display Size | Â 17.15CM |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 13 MP+4 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
OPPO A6X 5G(4 GB RAM,64 GB Storage, Olive Green)
| Brand | OPPO |
| Model Name | A6X 5G |
| Color | Olive Green |
| Display Size | Â 17.15CM |
| RAM | 4GB |
| Storage | 64GB |
| Rear Camera | 13 MP+4 MP |
| Front Camera | 5 MP |
| Battery | 6500 mAh |
Nothing 3a lite 5G ( 8GB RAM,256 GB Storage ,White)
| Brand | Nothing |
| Model Name | 3a lite 5G |
| Display Size | 6.77 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Back Camera | 50MP+8MP+2MP |
| Front Camera | 16 MP |
| Battery Capacity | 5000mAh |
Whirlpool 7kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine (XS7012BWME, Midnight Grey)
Highlights
- Removes up to 100 Tough Stains
- 6th Sense Soft Move Technology
- SteamWash Technology
- LED Display
- Add Garment
- Fresh Care +
Apple iPhone 17Pro ( 256 GB Storage, Silver)
₹134,900.00| Brand | Apple |
| Model Name | iPhone 17Pro |
| Color | Silver |
| Display Size | 6.3 Inches |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 48 MP + 48 MP + 48 MP |
| Front Camera | 18MP |
Apple iPhone 17 ( 256 GB Storage, Lavender)
₹82,900.00| Brand | Apple |
| Model Name | iPhone 17 |
| Color | lavender |
| Display Size | 6.3 Inches |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 48MP+48MP |
| Front Camera | 18MP |
Apple iPhone 17 ( 256 GB Storage, White)
₹82,900.00| Brand | Apple |
| Model Name | iPhone 17 |
| Color | White |
| Display Size | 6.3 Inches |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 48MP+48MP |
| Front Camera | 18MP |
Apple iPhone 17 ( 256 GB Storage, Black)
₹82,900.00| Brand | Apple |
| Model Name | iPhone 17 |
| Color | Black |
| Display Size | 6.3 Inches |
| Storage | 128GB |
| Rear Camera | 48MP+48MP |
| Front Camera | 18MP |
Havells 3L Instant Water Heater (Zeno, White Brown)
Highlights
- Heavy Duty Heating Element
- SS 304 L Inner Tank
- Bi-Color LED Indicator
Havells 6L Horizontal Storage Water Heater (Fabia Prime H, White Blue)
Highlights
- Temperature setting knob
- Dual Safety adapter: For fire & electric shocks
- Whirlflow Technology: 20% more hot water output
Apple iPhone 17 ( 256 GB Storage, Mist Blue)
₹82,900.00| Brand | Apple |
| Model Name | iPhone 17 |
| Color | Mist Blue |
| Display Size | 6.3 Inches |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 48MP+48MP |
| Front Camera | 18MP |
Haier 285 L Single door Visi Cooler (HVC-305GT5)
Highlights
- Touch LED
- More storage
- Metal Inner Liner
LG 108cm (43 Inch) QNED 8BA Smart TV with α7 AI Processor 4K Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos ( 43QNED8BA6A)
Highlights
- Incredibly rich color palette from All New Dynamic QNED Color
- 4K picture quality, upscaled visual and surround sound from the alpha 7 AI Processor Gen8
- New AI button, voice controls, drag and drop functions on the AI Magic Remote
- Local dimming ensures the sharpest picture and reveals the finest details
- Dolby Atmos with Filmmaker Mode
IFB 8 kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine, RPM 1200 (Senator SXN 8012K CMS, Rich Silver)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- 9 Swirl wash
HP LAPTOP Victus Gaming Laptop 15-fb3189AX
Key Specs
- AMD Ryzenâ„¢ 7 7445HS processor
- Windows 11 Home
- 39.6 cm (15.6) diagonal FHD 144 Hz, IPS, 300 nits display
- NVIDIA® GeForce RTX™ 2050 4GB
- 16 GB DDR5-5600 RAM (Upgradeable)
- 512 GB SSD Hard Drive
Faber 1.8 L Electric Kettle With Stainless Steel Body (FK 1.8L SS)
| Brand | Faber |
| Product | Kettle |
| Capacity | 1.8 Litres |
Haier 139cm (55 Inch) QLED 4K Smart Google Led TV (55S800QT-P)
Highlights
- Dolby Vision Atmos
- Hands Free Voice Control
-
Resolution 3840*2160
ASUS TUF Gaming A15 FA506NCG-HN200WS
Key Specs
- Processor: AMD Ryzen™ 7 7445HS Processor 3.2GHz (22MB Cache, up to 4.7GHz, 6 cores, 12 Threads)
- Graphics: 4GB GDDR6 NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Laptop GPU || (Up to 1675MHz at 60W (75W with Dynamic Boost)) || Optimus
- Display: 39.62 cms (15.6) FHD (1920 x 1080) display having 16:09 Aspect Ratio || 144Hz Refresh Rate || 250 nits Brightness || Adaptive-Sync
- Memory: 16GB DDR5-5600 SO-DIMM RAM expandable upto 64GB using 2x SO-DIMM slots || the memory speed of the systems vary by CPU SPEC
- Storage: 512GB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 SSD
- MS Office: Microsoft 365 Basic + Office Home 2024Â
- Color: Graphite Black
- Operating System: Windows 11 Home
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.









CONVENCTION
SOLO
Combo Offers