Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (6)
- ASUS (2)
- Bajaj (4)
- Boche (1)
- Bosch (18)
- BPL (7)
- Butterfly (1)
- CANON (1)
- Crompton (21)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (19)
- Formenty (1)
- Gadzo (2)
- Godrej (14)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (22)
- Havells (9)
- Hisense (4)
- HP (2)
- IFB (18)
- Impex (11)
- Kelvinator (1)
- Lenova (1)
- LG (74)
- MR (1)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- OPPO (4)
- Panasonic (5)
- Philips (12)
- Preethi (46)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (5)
- REDMI (5)
- Samsung (34)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (60)
- VIVO (4)
- Voltas (2)
- Whirlpool (16)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Ceiling Fan Crompton EnergionGroove 28W 1200mm(Ivory)” has been added to your cart. View cart
Ceiling Fan Crompton EnergionGroove 28W 1200mm Remote(Ivory)
Brand ‎Crompton
Colour ‎Ivory
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Power Source ‎Corded Electric
Butterfly 1.2 HP 4 Jar Mixer Grinder (Magnum,Black)
| Brand | Butterfly |
| No of Jars | 4 |
| Colour | Black |
| Motor | 1.2 HP Powerful Motor |
Hand Mixer Onix OHM150
Brand ONIX
Colour White & Cyan Blue
Material Plastic
Blade Material Magnetic Steel
Voltage 240 Volts
Wattage 150 Watts
Sujata 900 Watts 3 Jar Mixer Grinder(SuperMix ,Black)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | Black |
| Wattage | 900 watts |
Sujata 900 Watts 3 Jar Mixer Grinder (Dynamix Black)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | Black |
| Wattage | 900 watts |
Godrej 2 Ton 3 Star Split Inverter Air Conditioner,(SIC 24ITC3-WWA,White)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 2 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
MR Creta 43 Inch (108 cm) Full HD Smart LED TV
| Brand | MR |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Full HD |
| Resolution | 1920*1080 |
Stabilizer Vguard VG 4170 (One Air Conditioner Up to 1.5 Ton)
| Brand | VGuard |
| Model | VG 4170 |
| Capacity | 12 Ampere |
| Warranty | 3 year |
LG 7.5 Kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine (P7510RRAZBG,Burgundy)
| Brand | LG |
| Capacity | 7.5Kg |
| Colour | Burgundy |
| Energy Rating | 5 Star |
Samsung 7.0 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine (WA70BG4441BYTL)
Highlights
- Ecobubbleâ„¢
- Digital Inverter Motor
- Rear Control Panel
- Soft Closing Door
LG 8 Kg 5 Star Inverter Wi-Fi Full Automatic Front Load Washing Machine ,AI Direct Drive, Steam, Wifi (FHP1208Z5M, Middle Black)
Highlights
- AI Direct Driveâ„¢- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
Sony 2.1ch Soundbar ( HT-S400,Wireless subwoofer)
Convenient OLED display window
X-Balanced Speaker Unit
2.1ch (wireless Subwoofer)
Ceiling Fan Crompton EnergionGroove 28w 1200mm(Coffee Brown)
Superior Air Delivery
High Speed
Sweep 1200 mm
Color cofee brown
Crompton Solarium NEO 3L Water Heater (AIWH-3LSOLNEO3KW5Y)
| Brand | Crompton |
| Capacity | 3 Litre |
| Model Name | Solarium NEO |
| Warranty | 2 year |
Crompton 800 watts 3 Jar (DUROELITE3J)
| Brand | Crompton |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 800W |
| Jars | 3 |
Philips Vacuum Cleaner FC9351/01
| Brand | Philips |
| Color | Monza Red |
| Dust capacity | 1.5 Â l |
| Dimensions of product (LxWxH) | 410 x 281 x 247 Â mm |
Preethi 1000W 4 Jar Mixer Grinder (TaurusPlus,MG257)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Elgi Ultra 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder(TOPP750w,Black)
| Brand | Elgi Ultra |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
LG 380 L 2 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator (GL-S412SPZY,Shiny Steel)
| Brand | LG |
| Capacity | 308L |
| Colour | Shiny Steel |
| Star Rating | 2 |
Preethi 750 Watts 4 Jar Mixer Grinder (Peppy Plus,Red-Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750 W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.











CONVENCTION
SOLO
Combo Offers