Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(CHOCO BROWN GLOSSY)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | CHOCO BROWN GLOSSY |
V-Guard INSIGHT-G 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm(ELEGANCE BROWN MATTE)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | ELEGANCE BROWN MATTE |
TCL 108 cm (43 inch) Full HD Smart Android LED TV (43S5400A)
| Brand | TCL |
| Screen Size | 43 Inches |
| Display Technology | Full HD |
| Resolution | 1920×1080 |
LG 7.0 Kg 5 Star Full Automatic Top Load Washing Machine (T70AJMB1Z,Middle Black)
Highlights
- Smart Inverter Motor- Less noise & vibration, more durability
- Auto Tub Clean – Automatic tub cleaning after every wash cycle
- Jet Spray+ – Powerful water sprays, washes off dirt & extra detergent
- Turbodrum – better washing inside the drum
- Turbowash – spend less time on laundry and more time living
- Smart diagnosis- instant trouble shooting
Godrej 233L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (RT EONALPHA 270B RI ST GL,Steel Glow)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 233Â Ltr |
| Colour | Steel Glow |
| Energy Rating | 2 Star |
Kelvinator 8 Kg Semi Automatic Washing Machine (KWSA800IB,White&Blue)
| Brand | Kelvinator |
| Capacity | 8 Kg |
| Colour | White&Blue |
Greenchef 600 Watts 3 Jar Mixer Grinder (MELON 3J)
| Brand | Greenchef |
| No of Jars | 3 |
| Smooth and Fast blending | Yes |
| Wattage | 600 W |
LG 10.5 Kg 5 Star Semi Automatic Washing Machine (P105ASRAZ,Burgundy)
| Brand | LG |
| Capacity | 10.5Kg |
| Colour | Burgundy |
| Energy Rating | 5 Star |
LG Soundbar 100W,Bluetooth(SP2)
| Brand | LG |
| Configuration | 2.1 Channel |
| Power Output | 100 W |
| Model Name | SP2 |
Samsung 236 L 3 Star Convertible Inverter Double Door Refrigerator (RT28C3733BX, Luxe Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 236 Ltr |
| Colour | Luxe Black |
| Energy Rating | 3 Star |
Hafele Air Fryer 6.3L ( Black,1700W)
| Brand | Hafele |
| Product | Ary Fryer |
| Colour | Black |
| Watts | 1700W |
Butterfly 1000W 3 Jar Mixer Grinder (BHIMA)
| Brand | Butterfly |
| No of Jars | 3 |
| Material | Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Elgi Ultra 750 Watts 3 Jar Mixer Grinder(Metamix,Candy Yellow)
| Brand | Elgi Ultra |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Philips 750 watts 3 Jar Mixer Grinder( HL7757/00)
| Brand | Philips |
| Product | Mixer Grinder |
| Capacity | 750W |
| Jars | 3 |
Philips 750 Watts 3 Jar Mixi (HL7756/02,Deep Red & Black)
| Brand | Philips |
| No of Jars | 3 |
| Colour | Deep Red & Black |
| Power | 750 W |
Vguard 750 Watts 4 Jar Mixer Grinder (ENVY750NX)
| Brand | Vguard |
| No of Jars | 4 |
| Type | Mixer |
| Wattage | 750 W |
LG 10 kg Inverter Fully Automatic Front Load Washing Machine (FHP1410Z5M,Middle Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 10 Kg |
| Colour | Middle Black |
| Energy Rating | 5 Star |
Philips 6.2 Litres Digital XL size Air fryer (HD9270/70,Black)
| Brand | Philips |
| Product | Ary Fryer |
| Colour | Black |
| Capacity | 6.2 Litres |
Faber Hobtop Auto Ignition (Utopia PRO HT783 BR CI,Black)
| Brand | Faber |
| Product | CookHob |
| No of Burner | 3 |
| Body Material | Glass Top |
Prestige Svachh 2L Pressure Cooker Flip On Mini Hard Anodised2LWithGlassLid(20167)
Capacity 2L
Innovative Lock Lid with Spillage Control
Highest Safety Feature
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.












CONVENCTION
SOLO
Combo Offers