Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
Preethi 1000W 4 Jar Mixer Grinder (TaurusPlus,MG257)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Material | Plastic |
| Wattage | 1000 W |
Gadzo 80 cm (32 inches) HD Ready LED TV (PX32,Black)
| Brand | Gadzo |
| Screen Size | 32 inches |
| Display Technology | HD Ready LED |
| Resolution | 1280 x 720 |
Vguard 35 L air cooler, 4 way air deflection(WINDZY T35H)
| Brand | Vguard |
| Tank Capacity | 35L |
| Watts | 135 |
HAVELLS 6 L Storage Water Heater (FABIA, WHITE BLUE)
Highlights
- Range : 6 L
- Mounting : Vertical
- Star rating as per BEE standard : 5 Star
V-Guard INSIGHT 3D 3 Burner Cook Top
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Havells 5.0 L Digital Air Fryer (PROLIFE CRYSTAL AIR FRYER,Black)
| Brand | Havells |
| Product | Ary Fryer |
| Capacity | Â 5Â Ltr |
| Watts | 1500W |
Preethi Cook Top 3 Burner (Blue Flame Blaze-GTS117)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Inverter V-Guard Smart 1350
SALIENT FEATURES
Complete control with remote monitoring through the mobile app, allowing you to turn the UPS ON/OFF and switch between Normal, UPS, and Power Saver modes to optimize backup time as per your needs.
Longer battery life with Adjustable Charging Modes that optimize charging profiles based on your selected battery type.
Equipped with an advanced SMPS charger using DSC Pulse Width Modulation technology ensuring faster, efficient, and reliable battery charging.
Seamlessly integrates with Alexa and Google Home, enabling effortless voice control for a truly smart power experience.
Effortlessly configure settings, switch modes, and manage your UPS directly from your smartphone for complete control.
Monitor your power usage in real-time and identify opportunities to save energy with intelligent load tracking.
Supports two-wheeler EV charging up to 350W, with actual capacity depending on the make and type of the charger.
Save energy effortlessly with the Power Saving Configuration that lets you activate or schedule Holiday Mode via the mobile app, with smart reminders to manage it on time.
DSC-based Pure Sinewave Output ensures smooth, stable power delivery, making it perfectly safe for computers, appliances, and other sensitive electronic devices.
Intelligent cooling system that adjusts fan speed based on load and temperature, ensuring quieter operation and enhanced efficiency.
Easily monitor UPS status, receive real-time alerts, control key functions, and even adjust fan speed directly through the smart mobile app.
Easily manage and extend your UPS battery backup using the smart mobile app, optimizing settings to maximize battery life and ensure longer power during outages,
Easily customize your UPS output voltage and backup time according to your needs, either through the mobile app or manual switch.
Faber 3 Burner Manual Ignition HOB COOKTOP (VIRAT HD 3BB BK)
| Brand | Faber |
| Product | Hob Cooktop |
| No of Burner | 3 |
LG 20L Solo Microwave Oven with Glass Door (MS2043DB, Black)
| Brand | LG |
| Capacity | 20 L |
| Colour | Black |
| Oven Cooking Mode | Solo |
ElgiUltra 1.25 L Tab Top Grinder MINI1.25L(230V)
| Brand | ElgiUltra |
| Product | Grinder |
| Capacity | 1.25ltrs |
| Power Consumption | 85 W |
Hafele 4.5L NOIL Lite Air Fryer (Black)
V-Guard Prime 1550 Inverter 1300VA
Highlights
* Facility to increase your fan speed by using power saver max/normal switch on product.
* Digital Signal Controller based design for Pure Sinewave output.
* Selectable charging mode for different battery technologies (Flat/Tubular battery) and capacities (80 to 2:
* Battery Gravity Builder with overcharge and deep discharge protections.
* Fuzzy logic based sensor less battery water topping reminder.
Philips 4.1 L Air Fryer (Dark Slate,HD9200/60)
| Brand | Philips |
| Product | Ary Fryer |
| Colour | Dark Slate |
| Watts | 1400W |
MR Pearl 80 cm (32 inches) HD Ready Smart LED TV
| Brand | MR |
| Screen Size | 32 Inches |
| Display Technology | HD Ready |
Preethi Cook Top 3 Burner (Sparkle – GTS 104)
| Brand | Preethi |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 3 |
Sujata 1000 Watts 3 Jar Mixer Grinder(MG02 ,Black)
| Brand | Sujata |
| Product | Mixer Grinder |
| Colour | Black |
| Wattage | 1000 watts |
Preethi Peppy Pro 750 W Mixer Grinder 4 Jars (MG 247,Green/Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 4 |
| Colour | Green/Black |
| Power | 750 W |
Preethi 1000 Watts 3 jarMixer Grinder ( Taurus Pro ,Blue-Black)
| Brand | Preethi |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 1000W |
| Jars | 3 |
Crompton 6L Versa Storage Water Heater
| Brand | Crompton |
| Capacity | Â 6 L |
| Model Name | Versa |
| Power in Watts | 2000 W |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers