Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (18)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (9)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
Godrej 436L 2Star Double Door Frost Free Inverter Refrigerator(RT EONREGALIS 477B RCI, Matt Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 436 Ltr |
| Colour | Matt Black |
| Energy Rating | 2 Star |
LG 398L 2 Star Double Door Refrigerator Objet Collection, Auto Smart Connect (GL-S422SETY,Emerald Green Tango)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 398 L |
| Energy Star Rating | 2 |
| Colour | Emerald Green Tango |
ASUS Vivobook X1404VA-NK761WS
Processor-13th Gen, Intel® Core™ i3-1315U Processor 1.2 GHz (10MB Cache, up to 4.5 GHz, 6 cores, 8 Threads)
Graphics-Intel® UHD Graphics
Display-35.56 Cms (14) FHD (1920 x 1080) display having 16:9 Aspect Ratio || 60Hz Refresh rate || 250nits Brightness
Memory-8GB DDR4 on board RAM expandable Upto 24GB using 1x DDR4 SO-DIMM slot
Storage- 512GB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD
MS Office-Microsoft 365 Basic + Office Home
Color: Cool Silver
Operating System: Windows 11 Home
LG 650L 3 Star Convertible Side by Side Refrigerator with Multi-Air Flow , Smart Inverter Compressor (GL-B257JWB3,Western Black)
| Brand | LG |
| Capacity | Â 650 Ltr |
| Finish (Door) | Western Black |
| Dimension (WxDxH) (mm) | 913 x 1790 x 735 |
LG 164cm (65 Inch) 4K UHD AI Smart LED TV with 7 AI Processor Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (65UA82506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 & super upscaling
- AI picture Pro, AI Sound Pro powered by alpha 7 AI processor 4K Gen8
- Cinematic Experience with Filmmaker mode & Dolby Atmos
- Enjoy smart experiences with Chromecast built-in, built-in Alexa, and compatibility with Google Assistant and Apple AirPlay.”
IFB 10 /7 /3 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washer Dryer Refresher, RPM 1400(Executive Plus ZXM, Mocha)
| Brand | IFB |
| Capacity | 10 Kg |
| Colour | Mocha |
| RPM | 1400 |
IFB 10 kg 5 Star Front Load Fully Automatic WIFI Washing Machine, RPM 1400(Executive Plus BXN 1014KH, Black with Hairline finish)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- Eco Inverter Motor
Bosch 334L 2 Star Series 4 Convertible Frost Free Double Door Refrigerator (CTC35K22NI, Black)
| Brand | Bosch |
| Capacity | Â 334 Ltr |
| Colour | Black |
| Series | 4 |
Pureflames MAX 90cm Chimney (Black)
Highlights
- Motion Sensor
- Heat Auto elcan
- Filterless
Pureflames ARROW 90cm Chimney (Black)
Highlights
- Touch control & Motion sensor
- Metal Blower
- 3 Speed
Pureflames Java 90cm Chimney (Black)
Highlights
- 3 Speed
- Touch Control
- Motion Sensor
- Heat Auto Clean
Sony 108cm (43 inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-43S25M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 43 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
Faber 60 cm Auto Curved Clean Chimney (SUNNY IN HC SC FL LG 60, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1200m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 600x410x435mm |
Faber 90 cm Auto Curved Clean Chimney (HOOD ACE PRO 3D IN HC PB FL BK 90, Black)
| Brand | Faber |
| Suction | 1150m3/hr |
| Finish | Â Black |
| Dimension(WxDxH)mm | 900x415x475mm |
Eureka Forbes Aquaguard Superio WS RO+UV+TA+SS
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard Superio WS RO+UV+TA+SS |
| Storage Capacity | 5 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 356 x 268 x 528 mm |
Eureka Forbes Aquaguard Slim Glass RO+UV+TA
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SLIM GLASS RO+UV+TA |
| Storage Capacity | 3.6 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 360 x 210 x 520 |
Eureka Forbes Aqua guard SimTech Glass UV Storage Copper Water Purifier
| Brand | ‎Eureka Forbes |
| Model Name | Aqua guard SimTech |
| Storage Capacity | 2.5 L |
| Product Dimension (WxDxH) mm | 360 x 210 x 520 |
Godrej 308L 2Star Convertible Double Door Frost Free Inverter Refrigerator(RT EONVIBE 346B RCIT, Matt Black)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 308 Ltr |
| Colour | Matt Black |
| Energy Rating | 2 Star |
‎Godrej 472L 2 Star Double Door Frost Free Inverter Refrigerator (RT EONREGALIS 517B RCI, Champagne Gold)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 472 Ltr |
| Colour | Champagne Gold |
| Energy Rating | 2 Star |
Samsung 1.08m (43 Inch) Crystal 4K UHD Smart Led TV (UA43U8600FULXL)
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 43 Inches |
| Picture Engine | Crystal Processor 4K |
| Resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers