Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (20)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (22)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (16)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (86)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (31)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (11)
- Voltas (5)
- Whirlpool (20)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
“Samsung 301 L 2 Star Convertible Double Door Inverter Refrigerator, 2026 Model (RT31H4522BX, Luxe Black)” has been added to your cart. View cart
Haier 139cm (55 Inch) 4K Ultra HD Smart Google TV With Hands Free voice Control (55P7GT-P)
Highlights
- Dolby Vision.Atmos
- Hands Free Voice Contol
- Metal Bezeless
-
Resolution 3840*2160
BOSCH 9 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1200 rpm (Series 8,WGA1420PIN,Dark Lake)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 9 Kg |
| Colour | Dark Lake |
| RPM | 1200 |
BOSCH 8 kg Fully Automatic Front Load washing machine,1400 Rpm (Series 4,WGA2341SIN)
| Brand | Bosch |
| Capacity | 8 Kg |
| RPM | 1400 |
| Dimensions | 848 x 598 x 590 mm |
IFB 9 kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washing Machine with Wifi, RPM 1400(Executive OXN 9014K CMS, Onyx Grey)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- Aqua Energie
LG 8Kg 5 Star Front Load Washing Machine, Inverter Direct Drive (FHB1208Z4P, Platinum Silver)
Highlights
- Direct Driveâ„¢- Intelligent & Convenient Fabric Care
- Direct Drive Motor- Less vibration, less noise
- 6 Motion Direct Drive- Optimal wash for different fabrics
- Steam – Reduce germs & allergens with steam cycles
- LG ThinQ- Download additional washing programs
- Smart Diagnosis- Instant trouble shooting
IFB 8 kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine, RPM 1400 (Senator MBN 8014K CMS, Mocha)
Highlights
- Powered by Ai
- Steam Refresh
- Eco Inverter Motor
LG 1.5 Ton 3 Star AI Convertible 6-in-1 Cooling Inverter Split AC, Auto Clean, Gold Fin+, Diet Mode+, Viraat Mode, 5.0 kW 2026 Model (AS-Q19CNXE)
Highlights
- Artificial Intelligency cooling mode
- HD Filter with Anti Virus Protection
- Viraat Mode
- Gold Fin+
Bosch 334L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator (CTC35S02NI, Shiney Silver)
| Brand | Bosch |
| Capacity | Â 334 Ltr |
| Colour | Shiney Silver |
| Series | 4 |
Godrej 2 Ton 3 Star Split Inverter Air Conditioner,(SIC 24ITC3-WWA,White)
| Brand | Godrej |
| Capacity | 2 Ton |
| Energy Rating | 3 Star |
BPL 139 cm (55 inch) Ultra HD webOS Smart TV(55U-E7300)
| Brand | BPL |
| Screen Size | 55 Inches |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
| Resolution | 3840×2160 |
LG 9Kg 5 Star Front Load Washing Machine, Direct Drive with WIFI (FHB1209Z4M, Middle Black)
Highlights
- Inverter Direct Drive
- 6 Motion DD
- Steam
- LG ThinQ
- Wi-Fi
- Smart Diagnosis
Samsung 9.0 kg 5 Star Fully Automatic Front Load Washing Machine AI Ecobubble & Hygiene Steam (WW90DG5U24AB,Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 9 Kg |
| Colour | Black |
Haier 9 Kg 5 Star Front Load Fully Automatic Washing Machine with Wifi (HW90-DM14959CS8U1, Dark Jade Silver)
Highlights
- Direct Motion Motor
- Super Drum
- Refresh
IMPEX 55 Inch 4K QLED Google Smart TV, Dolby Vision | Dolby ATMOS (evoQ 55S4QLC3)
| Brand | IMPEX |
| Screen Size | 55 Inch |
| Display Technology | QLED |
LG 1 Ton 5 Star AI Convertible 6-in-1 Cooling Wi-Fi Inverter Split AC, Energy Manager+, HimClean, Viraat Mode, 3.5 kW (US-Q14JWZE)
Highlights
- Dual Inverter Compressor
- Super Convertible 6-in-1, AI Plus
- VIRAAT
- LG ThinQ (Wi-Fi)
- Voice Control with Amazon Alexa
- Voice Control with Google Assistant
Samsung 301 L 2 Star Convertible Double Door Inverter Refrigerator, 2026 Model (RT31H4522BX, Luxe Black)
| Brand | Samsung |
| Capacity | 301 L |
| Colour | Luxe Black |
| Energy Rating | 2 Star |
Realme 16 PRO 5G (12GB/256GB, Master Gold)
₹39,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 16 PRO 5G |
| Color | Master Gold |
| Display Size | 17.22 CM |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 200 MP+8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
Realme 16 PRO 5G (12GB/256GB, Pebble Grey)
₹39,999.00| Brand | Realme |
| Model Name | 16 PRO 5G |
| Color | Pebble Grey |
| Display Size | 17.22 CM |
| RAM | 12GB |
| Storage | 256GB |
| Rear Camera | 200 MP+8 MP |
| Front Camera | 50 MP |
| Battery | 7000 mAh |
LG 139cm (55 Inch) 4K UHD AI Smart Led TV with 7 AI Processor Gen8, Filmmaker Mode with Dolby Atmos (55UA82506LA)
Highlights
- Breathtaking colour and detail with 4K HDR10 & super upscaling
- AI picture Pro, AI Sound Pro powered by alpha 7 AI processor 4K Gen8
- Cinematic Experience with Filmmaker mode & Dolby Atmos
- Enjoy smart experiences with Chromecast built-in, built-in Alexa, and compatibility with Google Assistant and Apple AirPlay.”
Sony 108cm (43 Inch) BRAVIA 2 4K Ultra HD Smart LED Google TV (K-43S22M2)
| Brand | Sony BRAVIA 2 II |
| Screen Size | 43 inch |
| Display Technology | 4K Ultra HD |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.










CONVENCTION
SOLO
Combo Offers