Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
V-Guard FANZA MWF DELIGHT Neo 450MM Wall Fan (Steel Black)
| Brand | V guard |
| Colour | Steel Black |
| Rated Speed | 1350 RPM |
Preethi 3 Burner Stainless Steel Gas Stove (Ember3BSS,Manual)
| Brand | Preethi |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 3 |
Havells 750 watts 3JAR Mixer Grinder(Hydro)
| Brand | Havells |
| No of Jars | 3 |
| Motor Cooling Technology | Yes |
| Wattage | 750 W |
Bosch 750 W Mixer Grinder TrueMixx Joy (MGM4634BIN, Black)
| Brand | Bosch |
| Product | Mixer Grinder |
| Wattage | 750W |
| Jars | 3 |
Havells 3L Instant Water Heater (Zeno, White Brown)
Highlights
- Heavy Duty Heating Element
- SS 304 L Inner Tank
- Bi-Color LED Indicator
Crompton Sstorm2 450mm Wall Fan (1400 RPM, Black)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 1400 |
| Colour | Black |
Philips 750 Watts 3 Jar Mixi (HL7756/02,Deep Red & Black)
| Brand | Philips |
| No of Jars | 3 |
| Colour | Deep Red & Black |
| Power | 750 W |
V Guard Gas Stove 3 Burner (3B SPLENDID)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 3 |
Crompton 1200 mm Energion Groove Regmote BLDC Ceiling Fan (350 Rpm, Ivory)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 350 |
| Colour | Ivory |
Crompton 450mm Storm PF INH Pedestal Fan (1400 Rpm, Black)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 1400 |
| Colour | Black |
Stabilizer Vguard VG 150 (Deep Freezer /Refrigerator/ Air Cooler / 0.5 TON A/C (up to 6 Ampere)
| Brand | VGuard |
| Model | VG 150 |
| Capacity | 6 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Preethi 750 Watts 3 Jars Mixer Grinder (Peppy,Red-Black)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material of Jars | Stainless Steel |
| Wattage | 750 W |
Ceiling Fan Crompton EnergionGroove 28W 1200mm Remote(Ivory)
Brand ‎Crompton
Colour ‎Ivory
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Power Source ‎Corded Electric
V Guard Cooktop 2 Burner ( STURDEE 2A)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Cook Top |
| Body Material | Glass Top |
| No of Burner | 2 |
Ceiling Fan Crompton EnergionHS1200mm(Matt Brown)5S
Brand ‎Crompton
Colour ‎Brown
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Power Source ‎Corded Electric
Style ‎Energion HS
Ceiling Fan Crompton EnergionGroove 28W 1200mm(Ivory)
Brand ‎Crompton
Colour ‎Ivory
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Power Source ‎Electricity
Style ‎Tropical
CEILING FAN CROMPTON ENERGIONHS1200MM(IVORY)5S
Brand ‎Crompton
Colour ‎Ivory
Room Type ‎Bed room, Living Room, Dining room, Kitchen, Kids, Nursery,
Special Feature ‎BLDC Fans
Controller Type ‎Remote Control
Material ‎Aluminium
Number of Speeds ‎5
V-Guard AIRWIZPLUS 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (ESTEEM BROWN MATTE)
| Brand | V-guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | ESTEEM BROWN MATTE |
V-Guard AIRWIZPLUS 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (SAPPHIRE BLUE)
| Brand | V-guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | SAPPHIRE BLUE |
V-Guard AIRWIZPLUS 35W BLDC Ceiling Fan 1200mm (Space Black)
| Brand | V guard |
| Motor | BLDC |
| Colour | Space Black |
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.






CONVENCTION
SOLO
Combo Offers