Shop
Filter by price
Filter by Brands
- APPLE (5)
- ASUS (3)
- Atomberg (1)
- Bajaj (4)
- Blue Star (1)
- Boche (1)
- Bosch (21)
- BPL (7)
- Butterfly (2)
- CANON (1)
- Crompton (23)
- Daikin (2)
- Elgiultra (6)
- Eureka Forbes (15)
- Faber (20)
- Formenty (2)
- Gadzo (2)
- Godrej (17)
- Greenchef (1)
- Hafele (4)
- Haier (23)
- Havells (8)
- Hisense (5)
- HP (2)
- IFB (26)
- Impex (12)
- JBL (2)
- Kelvinator (1)
- Lenova (2)
- LG (87)
- MR (2)
- Mr Butler (4)
- Nolta (3)
- Nothing (1)
- OPPO (4)
- Panasonic (7)
- Philips (14)
- Preethi (48)
- Prestige (3)
- Pureflames (9)
- REALME (10)
- REDMI (10)
- Samsung (35)
- SONY (15)
- Sujata (11)
- TCL (5)
- Vguard (67)
- VIVO (10)
- Voltas (5)
- Whirlpool (19)
Filter by Capacity
Filter by Capacity
VGuard Vinsta Instant 3L Water Heater
| Brand | V-GUARD |
| Capacity | 3 Litre |
| Series Name | Vinsta |
| Power in Watts | 3000 W |
Stabilizer Vguard VSDI 100(One Inverter Refrigerator up to 900 L/Deep Freezer up to 4 Ampere)
| Brand | VGuard |
| Model | VSDI 100 |
| Capacity | 4 Ampere |
| Warranty | 3 year |
Philips 500W 3 Jar Mixer Grinder (HL7505,White and Purple)
| Brand | Philips |
| No of Jars | 3 |
| Colour | White and Purple |
| Power | 500 W |
Vguard Stabilizer VG Crystal (LED TV up to 109 cm (43)+Set Top Box)
| Brand | VGuard |
| Model | VG Crystal |
| Capacity | 2 Ampere |
| Warranty | 3 year |
V-Guard GLADO STS Pedestal Fan (Black)
HIGHLIGHTS
- Sweep Size 40 cm
- Rated Speed 1330 RPM
- Rated Power 58 W
Crompton Solarium NEO 3L Water Heater (AIWH-3LSOLNEO3KW5Y)
| Brand | Crompton |
| Capacity | 3 Litre |
| Model Name | Solarium NEO |
| Warranty | 2 year |
Eureka Forbes Super Clean Vacuum Cleaner
| Brand | Eureka Forbes |
| Suction of Motor | 1600 mm (16 KPA) |
| Dimensions | 325 x 125 x 185 mm |
| Colour | Red |
Mr Butlers Soda Maker ItaliaOrange
| Brand | Mr Butlers |
| Colour | Italia Orange |
| Co2 cyliner | 1 |
Mr Butlers Soda Maker ItaliaWhite
| Brand | Mr Butlers |
| Colour | Italia White |
| Co2 cyliner | 1 |
V-Guard GLADO STS Pedestal Fan (Orange Black)
HIGHLIGHTS
- Sweep Size 40 cm
- Rated Speed 1330 RPM
- Rated Power 58 W
Crompton 1200mm High Speed HS Ceiling Fan (370 Rpm, Brown)
| Brand | Crompton |
| Rpm | 370 |
| Colour | Brown |
Pressure Cooker Prestige DeluxAlphaSvachhSS5.5L(20251)
Capacity 5.5 L
Type stainles steel
Unique Deep Lid which Controls Spillage
Mini Metallic Safety Plug
Preethi Crown Mixer Grinder 500 Watt with 3 Jars (MG-205)
| Brand | Preethi |
| No of Jars | 3 |
| Material | ABS Plastic |
| Wattage | 500 W |
Havells 300W Numixo Hand Mixer (Black)
Highlights
- 300 W Powerful Motor
- 1300 Revolution Per Minute* (Approx.)
- 5 Speeds with Turbo function
- ABS Body
- Stainless steel Beater & Dough Hooks
- Single Ejector Button
Mr Butlers Soda Maker ItaliaLionBlue
| Brand | Mr Butlers |
| Colour | ItaliaLionBlue |
| Co2 cyliner | 1 |
Crompton Ameo Blend 400W Nutri blender Smoothie Maker
Highlights
- Portable
- Overheat Protection
- Superior Blade
- Smooth Operation
- Easy To Clean
Pressure Cooker Prestige DeluxAlphaSvachhSS4L(20250)
Capacity 4 L
Tpte Stainless Steel
Unique Deep Lid which Controls Spillage
V Guard Gas Stove 2 Burner (2B SPLENDID)
| Brand | Â V Guard |
| Product | Gas Stove |
| Body Material | Stainless Steel |
| No of Burner | 2 |
Ceiling Fan Crompton HISPEED HS 1200mm(Ivory)
Brand ‎Crompton
Colour ‎Ivory
Electric fan design ‎Ceiling Fan
Room Type ‎Dining Room & Bedroom, Living Room
Material ‎Aluminium, Metal
Pressure Cooker Prestige DeluxAlphaSvachhSS3.5L(20249)
Capacity 3.5 L
Tpte Stainless Steel
Unique Deep Lid which Controls Spillage
Mini Metallic Safety Plug
Nandilath G Mart — India’s trusted online store for premium household appliances and electronics
Discover top brands, latest models, and unbeatable prices on refrigerators, washing machines, kitchen appliances, smartphones, and more. Fast delivery, secure payments, and exceptional after-sales support — everything you need for a smarter home, all in one place.







CONVENCTION
SOLO
Combo Offers